4 zasady biznesowe | Kobieta sukcesu

4 zasady biznesowe

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


businessman

Poznaj 4 najważniejsze zasady biznesowe, które są niezbędne do powodzenia każdej strategii marketingowej:

1. Posiadanie ogromnego, rozwijającego się rynku.

Ważne jest by szukać  kategorii produktów i usług, które są duże i się rozwijają. Gdy wchodzisz w schyłkowy biznes  musisz być naprawdę dobra w tym, co robisz by się utrzymać.

2. Posiadanie unikatowego i konsumowalnego produktu.

Dlaczego produkt powinien być unikatowy? Jeśli nie jest unikatowy, aby zachęcić klientów do jego kupna konieczna jest konkurencja cenowa i stosowanie strategii przytrzymania.

Sukces wymaga powtarzającej się sprzedaży konsumowalnych produktów. Wtedy Twoje zyski rosną wraz z powtarzającą się prowizją.

3. Odpowiedni czas.

Bez względu na trendy na rynku zawsze są osoby, które będą tracić pieniądze i te, które będą zarabiać. Osoby będące na początku trendu to te, które zarabiają. Osoby na końcu trendu to te, które tracą.

Należy obserwować, które branże się rozwijają, które branże będą się rozwijać.  Trzeba badać czynniki, które tworzą trendy.

Jeśli jest się na przedzie trendu można być przeciętnym, by zarabiać duże pieniądze. Kiedy jest się na końcu trendu trzeba być świetnym w tym co się robi, by się utrzymać.

Dlatego nie warto twardo trzymać się tego czego się uczyło w szkole. W zmieniającym się świecie – również należy się zmieniać.

4. Zatrudnianie innych.

Prześledźmy obecne formy zarabiania:

a) Pracowanie dla kogoś = praca na etacie

b) Bycie specjalistą = praca na własny rachunek. Minusem w pierwszym i drugim przypadku jest to, że wynagrodzenie otrzymuje się za wykonaną pracę. Przestanie wykonywania pracy wiąże się z brakiem wynagrodzenia.

c) Posiadanie swojego biznesu. Aby biznes przynosił jak największe dochody istotne jest zatrudnianie innych osób. Jedna osoba nie jest w stanie zrobić wszystkiego. Nawet jeśli jesteś świetnym specjalistą. W końcu braknie Ci czasu bądź kwalifikacji, by zrobić wszystko samemu. Ważny jest element dźwigni – poprzez zatrudnianie kogoś innego.

d) Bycie inwestorem – na ten rodzaj zdobywania pieniędzy zwraca uwagę Robert Kiyosaki. Kiedy pieniądze generowane są przez uczynione przez Ciebie inwestycje.

Zapraszam do obejrzenia szkolenia prezentującego wspomniane 4 zasady biznesowe:

Zostaw swój komentarz,

Jolanta
Zdjęcie: CELAL TEBER, www.sxc.hu

------------------
Strategia sukcesu firmy
W jaki sposób prowadzić coraz bardziej dochodowy biznes i mieć więcej czasu dla rodziny, przyjaciół i na własne przyjemności?
Sprawdź

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.