8 marca - NASZE ŚWIĘTO | Kobieta sukcesu

8 marca – NASZE ŚWIĘTO

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

kwiaty na dzień kobiet 1

Od dłuższego czasu, toczy się dyskusja, czy 8 marca nadal powinien być obchodzony jako Święto Kobiet, bo wydaję się, że komunistyczna geneza niekoniecznie nam się podoba.
Ale jednak tradycja trwa, bo taki dzień jest nam potrzebny, żeby poczuć się docenione jako kobiety w życiu osobistym oraz zawodowym.

Historycznie Dzień kobiet upamiętnia zdarzenia z 1908 r., kiedy odbył się nowojorski marsz 15 000 kobiet walczących o równouprawnienie i poprawę warunków pracy. Nie istnieją natomiast potwierdzone źródła informacji, że Dzień Kobiet jest obchodzony w związku z tragedią, w której śmierć w pożarze poniosło 126 strajkujących pracownic fabryki odzieżowej w Nowym Jorku.

W Europie oficjalnie nasze święto jest obchodzone od 1910 roku - zapoczątkowane w Danii, a w kolejnym roku także w Austrii, Niemczech i Szwajcarii.

Współcześnie Dzień Kobiet jest obchodzony oficjalnie w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii.

W tym dniu wszystkie kobiety powinny czuć się uwielbiane i piękne. To szczególna okazja do okazywania bliskim i znajomym kobietom - matkom, żonom, partnerkom, koleżankom, wyrazów sympatii i szacunku przez mężczyzn. Wręczanie symbolicznego kwiatka lub drobnego podarunku jest piękną i miłą tradycją, więc wcale nie przeszkadza, że troszkę kojarzy się z czasami PRL-u ... w końcu cóż z tego ?

Related Posts with Thumbnails


One Trackback

  • 08-03-2014 | Permalink |

    […] okazji przypadającego w dzisiejszym dniu ŚWIĘTA KOBIET składamy płci pięknej życzenia szczęścia, uśmiechu i samych radości – nie tylko […]

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.