8 sposobów na dobry nastrój | Kobieta sukcesu

8 sposobów na dobry nastrój

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


W życiu każdego są momenty, kiedy spada poczucie humoru i własnej wartości.  W takich chwilach ważne jest znalezienie wewnętrznego spokoju, szybkie odbudowanie pewności siebie.

Dzięki poniższym punktom szybko wrócisz do dobrego nastroju:

1. Rozwiązuj problemy na bieżąco. Im szybciej będziesz rozwiązywać sprawy, tym lepiej będziesz się czuć. Odkładanie spraw na później nie zawsze przynosi najlepsze rozwiązanie natomiast zaprząta głowę.

2. Kiedy myślisz o rzeczach, których nie jesteś w stanie od razu rozwiązać, a nie jesteś w stanie o nich na chwilę zapomnieć posprzątaj. Dzięki temu uwolnisz swoje myśli, a przy okazji pozbędziesz się kilku starych rzeczy.  Wyrzucenie staroci wpływa pozytywnie na umysł. Daje poczucie lekkości.

3. Zmień złe myśli w dobre. Użyj sposobu opisanego na stronie o obfitości.

4. Uśmiechnij się do siebie. Kiedy przeglądasz się w lustrze uśmiechnij się do siebie. Kiedy spotykasz się ze znajomymi, albo oglądasz komedie śmiej się na zdrowie. Śmiech działa dobrze nie tylko na nastrój, ale i na odporność organizmu.

5. Doceniaj pozytywne momenty - nawet te najmniejsze. Dobra rozmowa, smaczny posiłek, to, że inny kierowca ustąpił Ci drogi - wszystkie te drobne rzeczy są powodem do bycia wdzięcznym. Im więcej wdzięczności, tym lepiej będziesz się czuć.

6. Znajdź czas dla siebie. Chwila tylko dla siebie pozwala przemyśleć sprawy, ułożyć myśli. Dzięki chwili dla siebie znajdziesz wewnętrzny spokój i harmonię.

7. Pamiętaj o swoich sukcesach. Kiedy jesteś w dołku zamiast roztrząsać zbyt długo to, co złe przypomnij sobie o tym co udało Ci się do tej pory osiągnąć. Wypisz sobie swoje sukcesy, a jeśli już to robisz przejrzyj ich listę.

8. Działaj. Uciekanie  w samotność i nic nie robienie mogą wywołać uczucie marazmu. Tymczasem zrób coś. Jeśli masz wolny dzień wyjdź z domu, idź na spacer, spotkaj się z koleżanką. Poczucie, że coś zrobiłaś i towarzystwo innych osób świetnie wpłyną na Twój nastrój.

Głowa do góry, dasz radę 🙂

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.