Biznesowe inspiracje | Kobieta sukcesu

Biznesowe inspiracje

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

Rozmowy o pieniądzach
Chęć działania, inicjatywa i pasja, to elementy aktywnej postawy, będącej podstawą dla potencjalnych przedsięwzięć.
Kreatywność w tworzeniu funkcjonalnych rozwiązań organizacyjnych jest z pewnością również cenną umiejętnością, która wpływa na sukces.

Jednak często najtrudniej jest o pomysł ... dobry pomysł!

Z jednej strony wydaje się, że dobre pomysły są na granicy wyczerpania, a sukces należy do innych, którzy już te pomysły wcielili w życie.

Czy rzeczywiście tak jest?

Chyba nie do końca, ponieważ z dobrych praktyk wypływają kolejne inspiracje, a dzięki modyfikacjom tworzone są następne biznesy. Warto także zauważyć, że wiele fajnych działalności, na które jest zapotrzebowanie rynkowe odbywa się lokalnie lub w ograniczonym obszarze odbiorców. To daje podstawę do zastanowienia, a dalej do założenia biznesowego, że być może warto pomyśleć o podążeniu przetartym szlakiem, ale w innym regionie. Takie podejście właściwie eliminuje walkę konkurencyjną, która na ogół jest droga, a w konsekwencji nieefektywna.

W tym kontekście, w celu wskazania udanych, rzeczywistych przedsięwzięć, które mogą posłużyć za inspirację dla nowej lub zmodyfikowanie dotychczasowej działalności gospodarczej prezentujemy dziedziny potencjalnego sukcesu, w których realizują się Panie, biorące udział w tegorocznym plebiscycie Kobieta Przedsiębiorcza 2013 - organizowanym po raz kolejny przez Głos Wielkopolski.

Wśród uczestniczek plebiscytu naszą uwagę zwróciły Panie:
- Serafina Ogończyk-Mąkowska organizowanie konkursów piękności i działalności Klubu Turystycznego "Puszcza Zielonka"

- Patrycja Owczarzak - powołanie Fundacji „Centrum Inicjatyw Naturalnych” i organizowanie działalności Klubu Turystycznego "Puszcza Zielonka"

- Alicja Króliczak - organizowanie i prowadzenie atrakcyjnego programu zajęć plastycznych, lalkarskich, aktorskich, sportowych dla seniorów korzystających z oferty w domu dziennego pobytu "Pogodna Jesień"

- Małgorzata Kaczmarek - twórczyni serwisu internetowego dla utalentowanych, młodych muzyków fabryka-zespołów.pl, który już zyskał popularność u blisko 36 tys. użytkowników

- Ewa Bukowian - założycielka prężnie rozwijającej się agencji pracy tymczasowej i portalu "Klub Kobiet"

- Marlena Ratajczak - instruktorka fitness i aerobiku, organizatorka masowych maratonów zumby

- Jolanta Straga - pasjonatka gotowania i blogowania, która przyciąga do swoich wpisów ponad 200 tys. czytelników rocznie.

Głosowanie trwa do 5 kwietnia, więc warto zapoznać się z szerszymi informacjami o kandydatkach oraz w uznaniu oddać swój głos - szczegóły o numerach sms w Głosie Wielkopolskim

Jak widać różnorodność branż, produktów i usług, które stają się polem aktywności zawodowej przedsiębiorczych kobiet podpowiada, że sukces drzemie zarówno w pomyśle, co oferować oraz jak i komu.
To cenne wskazówki, przed którymi nie wolno zamykać się z zawiścią, ale doceniać, podziwiać i kreatywnie czerpać inspirację, o ile to tylko możliwe.

ZAPRASZAMY DO KSIĘGARNI

Awans, podwyżka

Related Posts with Thumbnails


4 Trackbacks

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.