Co blokuje kobiety w męskim świecie biznesu? | Kobieta sukcesu

Co blokuje kobiety w męskim świecie biznesu?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Kobieta
Wiele kobiet narzeka na fakt, że w czasie spotkań jest źle bądź niesprawiedliwie traktowana przez swoich kolegów. Uważa, że nie zostaje dopuszczona do głosu, że ciągle ktoś jej wchodzi w słowo.

W momencie, kiedy usłyszy negatywną uwagę skierowaną w swoją stronę statystyczna kobieta zamyka się w sobie. W duchu uważa, że została źle potraktowana.

Przyczyna takiego stanu rzeczy tkwi w dużej uczuciowości jaką cechują się panie. Często, kiedy panowie toczą słowne potyczki - panie usuwają się w cień. Czują się zranione. Do spraw biznesowych podchodzą z dużym zaangażowaniem, również emocjonalnym.

Często biorą zbyt wiele do siebie. Zdarza się, że przez długie dnie lub godziny rozpamiętują całe zdarzenie.

Lekarstwem na tą sytuację jest traktowanie z dystansem wypowiedzi drugiej osoby.

Większy dystans do spraw zawodowych nie oznacza, że jest Ci wszystko jedno, ale że profesjonalnie podchodzisz do sprawy.

Zwiększenie dystansu do wypowiedzi innych osób przyczynia się do lepszej komunikacji zarówno w pracy zawodowej, jak i w życiu osobistym.

Kobiety w pracy często są bardzo pilne. Dużo i ciężko pracują ignorując jednak dbanie o swój image w firmie.  Brzydzą się podlizywania i boją się choć troszkę wychylić. Taka postawa powoduje, że są mało widoczne w swojej firmie.

Jak piszę w swojej książce -"Dzisiaj awans, jutro podwyżka": Jak inni mają poznać Twoją wiedzę i umiejętności, kiedy nie dzielisz się nią z innymi?

Takim wyjściem z cienia jest chociażby pochwalenie innej osoby po przygotowanej przez nią prezentacji. Przekazanie swojej opinii na temat merytorycznej zawartości.rodzina

Kobiety, matki, żony często zapominają o sobie w imię pracy, partnera, dzieci.

Kiedy Ty jesteś ważna, kiedy ważny jest Twój rozwój, Twoje zadowolenie  i Twoje zdrowie osiągniesz to czego pragniesz. Wyznając pogląd, że praca jest najważniejsza skazujesz  siebie samą na pozostawanie w martwym punkcie.

Szybciej kobieta powie, co powinna poprawić niż zacznie opowiadać o sobie w samych superlatywach. Wpajana od dzieciństwa skromność skutecznie blokuje kobiety przed chwaleniem się swoimi osiągnięciami. Gdy zrobisz coś dobrze inni mogą też się o tym dowiedzieć. A kiedy w głowie usłyszysz - "Czy się za bardzo nie przechwalam" zastąp tą myśl zdaniem:

"Daję innym informację zwrotną".

Samych sukcesów

Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.