Co pomaga małym firmom utrzymać się na rynku? | Kobieta sukcesu

Co pomaga małym firmom utrzymać się na rynku?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

spotkanie
Małe firmy
walczą o utrzymanie się na rynku. Właściciele podejmują trudną decyzję o zamknięciu, jeśli nie są w stanie zrestrukturyzować się lub nadal ponosić stałych koszów przy osłabionym popycie na swoje produkty lub usługi.
W ich miejsce powstają jednak nowe podmioty, często zakładane przez osoby zwolnione z większych firm na skutek redukcji zatrudnienia lub reorganizacji w kierunku outsourcingu. Czasami również młode pokolenie nie mogąc znaleźć pracy, decyduje się na próbowanie sił we własnym biznesie.

Aby zwiększyć swoje szanse na dochodową działalność, a w dalszej perspektywie sukces finansowy i zawodowy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z fachowych poradników oferujących cenną wiedzę z zakresu zarządzania firmą i budowaniu strategii sprzedażowych. Obecnie chętniej niż kiedyś właściciele firm decydują się na udział w komercyjnych i dofinansowanych ze środków UE szkoleniach i konferencjach.
W ocenie przedsiębiorców bardzo przydatna jest możliwie najszersza wiedza z zakresu rachunkowości, podatków, ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych, kodeksu cywilnego, prawa pracy, czy bankowego, a nawet ubezpieczeniowego. Wyższą poprzeczką są zagadnienia planowania strategicznego i operacyjnego, budowanie biznes planów w oparciu o analizy wyników sprzedaży, finansowe, otoczenia zewnętrznego. Wiedza ta jest niezbędna do właściwego szacowania ryzyka i optymalizowania poszczególnych działów i całokształtu działalności.
Celowe i uzasadnione jest korzystanie z wszelkich dostępnych na rynku narzędzi, pozwalających na ograniczenie kosztów. W dobie pełnego dostępu do informacji w sieci sprawdzone oferty minimalizujące koszty prowadzenia działalności pozwalają mieć praktycznie pod kontrolą to, co najistotniejsze, a co za tym idzie również spać spokojnie.

Jak pokazuje praktyka, kobiety znakomicie sprawdzają się, jako szefowie i menadżerowie. Już dawno obaliły również w Polsce mit, że właściwą i najlepszą dla nich rola, to bycie żoną i matką, zarządzającą wyłącznie gospodarstwem domowym. Oczywiście wszechstronność i duże zdolności organizacyjne sprawiają, że kobiety równolegle do zajęć rodzinnych znajdują czas na rozwijanie swoich kompetencji osobistych i maksymalne angażowanie się w realizację celów zawodowych. Warto podkreślić, że coraz częściej w pracy pragną współpracować z podobnymi do siebie samych, silnymi kobietami, bo po prostu lepiej się rozumieją. Jednocześnie taka sytuacja eliminuje odwieczną walką płci oraz ogranicza ewentualne próby manipulowania emocjami damsko-męskimi w układach zawodowych.

POLECAMY: dla biznesu

Konto z dotacją dla firm idea bank
Program do faktur bez abonamentu!
stały dostęp do księgowości Twojej firmy
łatwy i przejrzysty dostęp
darmowy program do wystawiania faktur
nielimitowana ilość kontrahentów
SPRAWDŹ, JAK TO DZIAŁA

Related Posts with Thumbnails


Leave a comment

You must be logged in to post a comment.