Decyzje finansowe, które wprowadzają w tarapaty | Kobieta sukcesu

Decyzje finansowe, które wprowadzają w tarapaty

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Kasia lubiła dobrze wyglądać i zachwycać towarzystwo swoimi strojami. Kiedy znalazła pracę zależało jej bardzo na zachwyceniu innych nowym samochodem. Nie posiadając wystarczającej ilości gotówki, ale odpowiednią zdolność kredytową kupiła wymarzony samochód na kredyt. Zdecydowała się na droższy model, ponieważ był bardziej bajerancki i robił większe wrażenie na innych.

Jej uszczuplone poprzez ratę kredytu comiesięczne dochody nie pozwalały jej na zakup najmodniejszych ciuchów skorzystala więc z oferty banku i uruchomiła kartę kredytową. Po roku korzystania z niej nie była w stanie spłacić zadłużenia do końca. Doradca bankowy wyszedł jej na przeciw i zaoferował kredyt konsumencki na spłatę zadłużenia. Kasia miała spłaconą kartę, wiec przy nastepnej promocji dokonała na nią kolejnych zakupów.

Po dwóch latach pracy miała gigantyczne długi i znikomą zdolność kredytową. Czy drogie ubrania w szafie i najnowszy model samochodu będą jej to w stanie zrekompensować?

Załóżmy, że mamy kolejny kryzys gospodarczy, firma w której pracuje Kasia jest zmuszona do zrobienia redukcji personelu. Co będzie w momencie gdy Kasia straci pracę? Bez zabezpieczenia finansowego, nie będzie w stanie żyć na podobnym do obecnego poziomie i spłacać rat kredytu konsumpcyjnego, karty kredytowej i kredytu na samochód.

Dla porównania Ania była osobą elegancko, ale skromnie ubraną. Nie zawsze nosiła najmodniejsze ubrania. Kiedy zaczęła pracować dojeżdżała autobusem. Kiedy po kilku miesiącach była w stanie odłożyć sobie małą kwotę za gotówkę kupiła starszy model samochodu. Systematycznie odkładała małe kwoty pieniędzy i nie korzystała z kart kredytowych i kredytów konsumenckich.

Po 3 latach pracy zgromadziła na swoim koncie kwotę 20.000 zł. Co ważniejsze Ania wyrobiła w sobie nawyk najpierw płacenia sobie oraz nawyk oszczędzania pieniędzy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że im będzie więcej zarabiać i mieć większą wiedzę o finansach jej środki będą się pomnażać.

Decyzje finansowe, które wprowadziły Kasię w kłopoty to:

  • Konsumpcja ponad miarę
  • Nie kontrolowanie wydatków
  • Wydawanie więcej niż zarabianie
  • Zaciąganie kredytów
  • Nieumiejętne korzystanie z karty kredytowej
  • Brak nawyku oszczędzania
  • Brak zabezpieczenia finansowego na „czarną godzinę”.

Więcej informacji na temat zarządzania pieniędzmi znajdziesz na stronie akcji: http://porozmawiajmyopieniadzach.pl/

Powodzenia
Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.