Dlaczego postawa roszczeniowa jest zła? | Kobieta sukcesu

Dlaczego postawa roszczeniowa jest zła?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


potrzeba

Asia podjęła pracę w bardzo dobrej firmie, w dziale, który jej się od dłuższego czasu marzył. Chciała się rozwijać i stawiała sobie bardzo wysokie cele.  Kiedy tylko zaczęła pracę miała tysiące pomysłów na jej ulepszenie, również na ulepszenie pracy innych. Współpracownikom wytykała błędy, pouczała ich.   Czuła się  szefem działu i oczekiwała, że jej przełożeni też tak ją zobaczą. Była przekonana, że jej wyuczone kompetencje są wystarczające do tego, by szefować innym. Kiedy po kilku miesiącach nikt nie zaproponował jej wyższego stanowiska zrezygnowała i rozpoczęła pracę w innej firmie.

Wojciech mieszkał w małej miejscowości. Sam był posiadaczem domu, jednak ciągle wskazywał w stronę sąsiadów i głośno zazdrościł ich posesji, samochodów i dochodów. Siedząc wieczorem przed telewizorem i z kuflem piwa zastanawiał się skąd biorą oni pieniądze i kiedy do niego uśmiechnie się szczęście.

W pracy słychać podobne głosy. Czemu mój pracodawca nie płaci mi więcej? skoro firma ma takie drogie produkty to moja pensja powinna być zdecydowanie wyższa. Kiedy wreszcie ktoś mnie zauważy i da mi podwyżkę? Albo przynajmniej mnie awansuje na stanowisko odpowiadające moim umiejętnościom?

Sukces w życiu zawodowym, w prowadzonej firmie, czy w życiu osobistym nie zależy od tego na ile głośno domagasz się tego, co Ci się należy, ale od tego w jaki sposób pokażesz, że jesteś do tego gotowy.
Wziąć pod uwagę trzeba też ograniczenia. Prowadząc firmę będziesz mieć konkurentów, którzy są bardzo aktywni. Pracując na etacie będziesz mieć osoby, które zajmują stanowiska do, których chcesz dojść. Nawet pisząc książki napotkasz na konkurentów. Od czasu kiedy napisałam książkę o weselach, pojawiło się już kilka polskich wydań w sprzedaży.

Świat pędzi do przodu.

Prezentując postawę roszczeniową nie rozwijasz się. Pozostajesz ciągle na tym samym etapie. Konkurenci Cie wyprzedzają, a Ty ciągle tkwisz w marzeniach. Postawa roszczeniowa mydli oczy i wstrzymuje Cię od osiągnięcia pełni Twoich możliwości.

Jolanta

----
Pociąg do sukcesu

Co zrobić, aby dołączyć do ludzi, którzy świadomie jadą w kierunku sukcesu? Proste i sprawdzone wskazówki.

Sprawdź

Dzisiaj awans, jutro podwyżka!

Błyskawiczny awans i podwyżka? Czy to możliwe bez szczęścia i znajomości?

Sprawdź

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Trackback

  • 17-10-2010 | Permalink |

    […] konieczności pracy na to prowadzi do postawy roszczeniowej. O jej negatywnych skutkach przeczytasz tutaj. Aby nadążać za zmieniającym się światem trzeba dużo dać od siebie. Przede wszystkim trzeba […]

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.