Freelancerka, a efektywny wypoczynek | Kobieta sukcesu

Freelancerka, a efektywny wypoczynek

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

Freelancerki, czyli osoby, których czas pracy jest nienormowany, nie zawsze potrafią postawić granicę między wypoczynkiem, a byciem w stanie gotowości do realizacji kolejnych zleceń. Sytuacja wymaga od nich, by trzymały rękę na pulsie. Klient może zadzwonić w każdej chwili, podobnie inspiracja – może spłynąć w dowolnym momencie.

Czy będąc na czyjeś zawołanie, w dodatku na łasce i niełasce weny, da się jeszcze zrelaksować? Mój tekst udowadnia, że tak. Należy jednak pamiętać, że sekret produktywności tkwi w codziennym dbaniu o siebie, a nie w zrywach służących złapaniu wytchnienia.

Oto kilka wskazówek, jak efektywnie wypoczywać, potraktuj je na luzie.

  • Ustal orientacyjne godziny pracy. Przysłowie mówi, że biznes dobrze prowadzony to taki, gdy możesz pewnego dnia obudzić się i stwierdzić, że tego dnia nie musisz pracować. Jesteś zależna tylko i wyłącznie od siebie. Nie zapomnij, że to Ty ustalasz warunki. Doskonale wiesz, kiedy trzeba się potrójnie skoncentrować, ale potrafisz wskazać także te momenty, w których możesz swobodnie odpuścić. Odpuść, jesteś panią własnego losu.
  • Nagradzaj siebie. Udało Ci się pozyskać klienta? Pozwól sobie na kawałek ciasta, zrób cokolwiek co sprawia, że czujesz, że żyjesz!
  • Zadbaj o to, by w Twoim życiu była harmonia, zrób coś od serca, postaraj się by w Twoim życiu było coś, czemu poświęcasz się niezależnie od profitów. Pielęgnowanie wyzwalania dobrej energi wpływa na nasze zadowolenie, swobodę, a co za tym idzie może przełożyć się na produktywność pod kontem zawodowym.
  • Zostaw narzędzia. Wyłącz komputer, odłóż laptopa. One kuszą, by jeszcze coś sprawdzić, czemuś się przyjrzeć. Jeśli tylko spojrzysz "na chwilkę" – może Cię to skutecznie pochłonąć, co poskutkuje czasem przepracowanym, a nie taki jest cel.
  • Zmęcz się fizycznie. To wyzwalające. Biegnąc, myśl o celu trasy. Pozwól swoim myślom oderwać się od trapiących spraw zawodowych.
  • Wyznacz sobie "miejsce bez pracy". Jeśli pracujesz w salonie, niech to będzie taras lub ogród. Ważne, by w tym miejscu nie skupiać się na obowiązkach, a na czymś, co Cię rozluźnia.
  • Nie myśl tyle o pracy. Zasada środka mówi o tym, że będąc w centrum wydarzeń może Cię ominąć genialny pomysł, na który mogłabyś wpaść patrząc na daną sprawę z dystansem.

 

Jeśli kwestie zawodowe będą zaprzątać ci głowę, pomyśl że gdy znów usiądziesz za biurkiem one tam będą, a urlop/weekend/kilka godzin za miastem znikną bezpowrotnie. Trzymając się powyższych zasad nie można zapominać o orientacji na efekt. To działanie przynosi zyski. Odpoczywanie, inspirowanie się czy nabieranie dystansu nie jest działaniem. Jednak, aby działanie było przemyślane i efektywne, w naszym wnętrzu powinna być równowaga.

Related Posts with Thumbnails


About Justyna Poluta

*Znam się na wyróżnieniu firm, wydarzeń, miejsc i ludzi. Moja specjalizacja to marketing treści, tworzę teksty, które dłużej zostają w pamięci. Jeśli potrzebujesz wypromować coś, na czym Ci zależy za pomocą tekstu, napisz do mnie * Moje przykładowe realizacje dostępne są pod linkiem: **http://justynapoluta.com.pl/kim-jestem/ *Tematyką rozwoju zawodowego zainteresowałam się przy okazji przygotowania pracy dyplomowej. Piszę, ponieważ lubię skłaniać ludzi do refleksji, inspirować, motywować do korzystnych zmian. *

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.