Ile warte są studia? | Kobieta sukcesu

Ile warte są studia?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Kto chce studiować, a nie stać go na to może zaciągnąć kredyt na specjalnych warunkach.
Spłacać kredyt można dwa razy dlużej niż się go brało.

Tu powstaje pytanie, czy to się opłaca?

Na ile wycenić akademickie wykształcenie?

W gazetach pojawiły się artykuły na temat młodych, dobrze wykształconych i ... bezrobotnych ludzi. Osoby kończące studia nie zawsze są w stanie znaleźć dobrze płatną pracę.
Z rozmów z nimi wynika, że pracodawcy stawiają duże wymagania - chcą, by ich przyszli pracownicy mieli już na starcie doświadczenie. Inne głosy stwierdzają, że do zdobycia pracy potrzebne są znajomości.

Co ma zrobić młody człowiek, by trud poniesiony w czasie studiów nie poszedł na marne?

Dobrze jest podjąć praktykę lub pracę jeszcze będąc studentem. W czasie studiów korzysta się z różnego rodzaju zniżek, nie ma sie rodziny łatwiej jest więc oddać się nisko opłacanemu zajęciu jakim jest staż, bądź podjąć darmową praktykę. Nie ma się presji, że nie starczy do pierwszego. Warto ten czas maksymalnie wykorzystać.

Wówczas po skończeniu studiów kandydat na pracownika będzie w stanie pochwalić się doświadczeniem. A kiedy młody człowiek będzie chciał założyć firmę, zdobyta praktyka bedzie równie przydatna.

Inna rzecz - to edukacja finansowa. Nawet będąc na studiach ekonomicznych nie ma się gwarancji, że je kończąc będzie się w stanie dobrze zarządzać swoimi finansami i podejmować słuszne decyzje w tym zakresie.
Jeśli nauki o finansach nie zapewnia Ci szkoła, bądź studia zdobądź ją sam.

Czytaj, zdobywaj wiedzę i praktykę.

Ucz się finansów poprzez zabawę.

Praktykę zdobądź grając na giełdzie. Wejść na giełdę możesz rozpocząć od małych kwot. Niektóre akcje kupisz już za kilka lub kilkanaście złotych za sztukę. Wystarczy, że będziesz mieć założone konto pozwalające Ci na dokonywanie zakupu akcji przez internet. Po kilku latach praktyki staniesz się znawcą tematu.

Studia nie są ani dobre ani złe. Są zawody, w których musisz je mieć. Czy poszedłbyś do lekarza bez wykształcenia?

To na ile studia będą warte zależy od Twojej proaktywności.

Powodzenia

Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.