Jak czerpać inspirację do biznesu z codziennego życia? | Kobieta sukcesu

Jak czerpać inspirację do biznesu z codziennego życia?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

Slow marketing to działanie, któremu nie brakuje buntu na dynamiczność i maksymalizację zysków. Odnosi się on, oczywiście, do biznesu. A gdyby tak odrobinę zejść z ram myślowych i odnieść slow marketing do tego, jak podchodzimy do naszej pracy? Czy na nasz marketing osobisty i marketing naszej firmy może zostać poprowadzony nieco nostalgicznie? Przeczytaj i daj się ponieść polemice z tradycyjnym pojmowaniem efektywności. Poszukaj odpowiedzi na pytanie, jak i gdzie poszukać inspiracji.

miss-summer-1211127-640x480  

Chilling w perspektywie strat, czyli co dzieje się w umyśle pracoholiczki.

 

Wsiadam do pociągu zrezygnowana, dzisiejszy dzień upływa pod znakiem dopilnowywania różnych spraw i przygotowywania się na to, co będzie. A będzie chill, rajd po nadmorskich miasteczkach. Już niedługo. Jest upalnie i parno, a ja myślę zarówno o dzisiejszym dniu, jak i o tych dniach na odpoczynek w perspektywie straconego czasu. Najpierw należy czemuś zapobiec, by później się cieszyć? Przecież nie przewidzę wszystkiego. Jeśli nie zdążę odpisać na zapytanie ofertowe w ciągu 24 godzin, czy klient znajdzie sobie innego wykonawcę zlecenia?

Czy atmosfera za badzo mnie rozleniwi, bym mogła myśleć strategicznie?

Właśnie odbieram sobie całą radość i myślę w kategoriach strat. Tymczasem w nowych okolicznościach być może przyjdą mi do głowy rozwiązania, które okażą się zdecydowanie bardziej zyskowne, niż dotychczasowe? Wiem, co mam szansę stracić. Kilka takich samych dni, bogatych w schematyczne działania. "A tam, gdzieś." czeka mnie przygoda. Faktycznie. To utopijna wizja, której jednak nie brakuje przełożeń na satysfakcjonujące i wyważone działania.

 

 

Nie myśl w kategoriach strat. Nie masz gwarancji, że jedno Cię nie ominie, a drugie oświeci.

 

A teraz na poważnie pozwalam sobie pomyśleć w tych kategoriach. Czy tak naprawdę da się "lekko myśleć" w momencie, gdy ma się tyle na głowie? Czy można czerpać przyjemność z chillowania gdy wszystko zależy od nas?

Ależ tak. Wszystko zależy ode mnie i od Ciebie, pytanie co zrobić z poczuciem straty czy z inspiracją, która nadejdzie. Bliski jest nam obraz kogoś, kto przez cały urlop uporczywie szuka dziury w całym, choć przez wyjazdem projekty zostały zakończone. Kogoś, kto wisi na telefonie i gasi pożary na odległość – także potrafimy sobie wyobrazić.

Zostaw to. Pozwól sobie by wrócić wypoczęta. Naprawdę chcesz, by czas przepływał Ci przez palce? Najwięksi biznesowi mentorzy potrafili odpowiedzieć na pytania znajdując się w najmniej oczywistych kontekstach spoza swojej strefy komfortu.

Odważ się na to, by odciąć się od tego, na czym tak bardzo Ci zależy.

Nasze życie codzienne nie jest tylko nadążaniem i trzymaniem ręki na pulsie. Już zrobiłaś wystarczająco dużo. Skąd będziesz wiedziała, że osiągnęłaś sukces?

Skoro nie stać Cię nawet na odrobinę perspektywy? Zamów pożeczkowe lody w ujmującej kawiarni z widokiem na morze. Puść zimną wodę spod prysznica w niemiłosiernie skwarny dzień, tak, jakby to była największa nagroda.

 

 

 

Nigdy nie wiesz, co i z czego wyniknie.

 

Siadasz późnym wieczorem do branżowej prasy, nalewasz sobie kieliszek wina i wertujesz nowości. Masz nadzieję, że w tym całym pędzie dotrzymujesz im kroku.

Innym razem płacisz faktury za to, że ktoś (np. Konsultant ds. Kariery.) powie Ci, jaki cel życiowy wybrać. Oto poważne podejście, które bardziej męczy, niż uskrzydla.

Wdaj się w tę niezobowiązującą rozmowę w pociągu. Może przekazanie wizytówki między Katowicami, a Krakowem, skieruje Twoją karierę na zupenie nowe tory.

Nie musimy nawet używać słowa kariera, tylko – losy. Słowo "losy" tknie w Twoje życie (nawet zawodowe) odrobinę wyjątkowości. Wróć do domu inną drogą, być może zobaczysz uroczy, small biznes i szczęśliwą właścicielkę w oknie? Obudź w sobie marzenie, że spełniłabyś się na jej miejscu. Poświęć swojej marudzącej cioci jedno popołudnie. Być może rozmowa z nią nabierze rytmu, którego się nie spodziewałaś, a który naprowadzi Cię na rozwiązanie nurtującego Cię problemu?

 

 

Na szczęście nie wiemy, co nas czeka. Przyjmij, że nie ma szczytów, jest tylko droga.

Patrz, słuchaj, bądź uważna. Dostrzegaj dokąd płyną Twoje myśli. Może tam jest Twoje miejsce. Uspokój się. Wykorzystaj swój spokój do lepszego planowania i zarządzania czasem.

 

Related Posts with Thumbnails


About Justyna Poluta

*Znam się na wyróżnieniu firm, wydarzeń, miejsc i ludzi. Moja specjalizacja to marketing treści, tworzę teksty, które dłużej zostają w pamięci. Jeśli potrzebujesz wypromować coś, na czym Ci zależy za pomocą tekstu, napisz do mnie * Moje przykładowe realizacje dostępne są pod linkiem: **http://justynapoluta.com.pl/kim-jestem/ *Tematyką rozwoju zawodowego zainteresowałam się przy okazji przygotowania pracy dyplomowej. Piszę, ponieważ lubię skłaniać ludzi do refleksji, inspirować, motywować do korzystnych zmian. *

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.