Jak rozpocząć poszukiwanie kredytu na mieszkanie? | Kobieta sukcesu

Jak rozpocząć poszukiwanie kredytu na mieszkanie?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

100_3288Dla wielu osób kredyt mieszkaniowy to duże wyzwanie, ale również podstawowa potrzeba. Wynajmowanie mieszkania może wydawać się mało sensowne, ponieważ koszty wynajmu są bliskie, albo nawet przekraczają wysokość raty kredytu hipotecznego.
Przystępując do poszukiwania najkorzystniejszej oferty kredytowej, warto przeanalizować możliwie dużo propozycji bankowych, z uwagi nie tylko na zróżnicowanie oprocentowania, ale również całkowitych kosztów obejmujących prowizje i dodatkowe zabezpieczenia.

Dla orientacji można skorzystać z porównywarki ofert kredytowych, ale szczegóły będą dostępne dopiero po wysłaniu formularza z zapytaniem. Nie ma żadnych przeszkód, aby jednocześnie zwrócić się z zapytaniem do kilku banków - takie działanie pozwoli porównać otrzymane oferty, a jednocześnie komfortowo zaoszczędzić na czasie dzięki wyeliminowaniu chodzenia od banku do banku dla zdobycia podstawowych informacji.


Preferencyjny program rządowy "Mieszkanie Dla Młodych" (MDM) adresowany jest do osób do 35 roku życia i przewiduje dopłaty rządowe do zakupu pierwszego mieszkania/domu na rynku pierwotnym.
Wysokość dopłaty powiązana będzie z posiadaniem dzieci:
10% rodziny bezdzietne i single
15% rodziny i osoby samotne posiadające potomstwo
+5% dodatkowo, o ile w ciągu 5 lat od zakupu lokum urodzi sie trzecie lub kolejne dziecko.

Dopłata będzie obliczana za powierzchnie:
- do 50 m2 mieszkania nie większego niż 75 m2
- do 50 m2 domu nie większego niż 100 m2

Obecnie trudno jeszcze powiedzieć, czy MDM spełni oczekiwania osób rozważających zakup własnego dachu nad głową, ponieważ podstawową barierą do przebrnięcia jest w dalszym ciągu zdolność kredytowa. Nowe mieszkanie nadal jest uważane za luksus, ale nie należy się tym zniechęcać, a wręcz odwrotnie- trzeba analizować sytuaucję rynkową oraz śledzić inwestycje mieszkaniowe i odnoszące się do nich przepisy.

_________
POLECAMY: Czytaj Przewodnik po ubezpieczeniach!

Related Posts with Thumbnails


One Trackback

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.