Jak sobie pomóc w ustalaniu celów? | Kobieta sukcesu

Jak sobie pomóc w ustalaniu celów?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Każda osoba, która chce świadomie kształtować swoje życie w pierwszej kolejności zabiera się za spisywanie swoich celi.

Jednak, gdy siada się przed pustą kartką, w głowie jest mętlik, a kartka długo pozostaje pusta. Część osób poddaje się kwitując to słowami: „mam w głowie co chcę osiągnąć, spisane cele nie są mi potrzebne” albo „ mam wszystko czego potrzebuję”.

Jeśli i Ciebie spotkał taki paraliż myślowy przy zastanawianiu się nad celami, skorzystaj z kilku sprawdzonych sposobów, by ruszyć z miejsca:

1. Odnieś się do swoich życiowych celów poprzez negację – najpierw zastanów się czego nie chcesz. To da Ci obraz sytuacji, z czego nie jesteś zadowolona, dzięki temu łatwiej możesz wpaść na pomysły, czego pragniesz, co sprawia ci radość. Przykład zastosowania tego w praktyce znajdziesz w artykule: Jak zapisywać cele?

2. Zacznij pisać cokolwiek, nawet bardzo drobne cele. Jeśli trudno ci jest wymyślić, jak Twoje życie ma wyglądać za 20 lat skup się na teraźniejszości i kilku miesiącach do przodu. Zaznacz co byś chciała dla siebie, dla męża i dzieci. Czego brakuje Ci w garderobie, jakich pomocnych sprzętów nie masz w domu, a chętnie byś ich używała dla uproszczenia sobie życia.
Cele mają to do siebie, że gdy się je zaczyna pisać i regularnie przegląda z czasem przychodzą kolejne i kolejne. Nagle zaczynasz widzieć więcej tego, co Ci może sprawić radość. Twoja lista się poszerza i rozbudowuje. Zaczynasz wykreślać część z celi, które miałaś wcześniej i zastępujesz je nowymi, wspanialszymi.

3. Czasem do planowania część osób podchodzi tak, jakby mieli napisać cele raz i musieliby się ich trzymać całe życie. Tymczasem plan jest żywy, zmienia się wraz ze zmianami, jakie zachodzą w twoim wnętrzu i Twoim otoczeniu. Z czasem będziesz wiedzieć więcej, znać więcej niż to jest w chwili obecnej. Inne cele i marzenia ma się mając 20 lat, a inne kiedy ma się rodzinę i dzieci. Planowanie i pisanie jest procesem.

Jeśli po chwili zastanowienia się nad celami stwierdzasz, że masz ich ciągle mało to zamiast się zniechęcać – pomyśl sobie inaczej. Bądź sobie wdzięczna za podjęcie pierwszego kroku. Celebruj to, że rozpoczęłaś pracę i powracaj do swoich celów. A wówczas tak, jak wspomniałam w punkcie drugim, urosną 🙂

Powodzenia

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.