Jak stworzyć środowisko pracy, w którym pracownicy będą odpowiedzialni za swoje zadania | Kobieta sukcesu

Jak stworzyć środowisko pracy, w którym pracownicy będą odpowiedzialni za swoje zadania?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.plPosiadanie pracowników odpowiedzialnych za wykonywaną pracę jest plusem dla każdej organizacji. Zarówno małe, jak i duże firmy potrzebują odpowiedzialnych pracowników, by lepiej osiągać swoje cele.

Będąc przełożonym łatwo jest zlecać ludziom zadania i przekazywać obowiązki, o wiele trudniej jest rozwijać pracowników. Jest istotna różnica pomiędzy byciem menedżerem, a leaderem.

Pracownik odpowiedzialny, to pracownik zaangażowany. Zaangażować można się w coś, co się rozumie. Stąd ważne jest wyznaczenie jasnego kierunku, określenie wizji, odpowiednie zarządzanie zespołem.

Pracownik będzie się lepiej czuł, będzie bardziej odpowiedzialny kiedy przyznawane mu zadania będą odpowiadały jego umiejętnościom. Kiedy prace w Twoim dziale, w Twojej firmie będziesz przedstawiał z dumą pracownicy również będą lepiej się czuć pracując w niej. Kiedy przyznawane pracownikom zadania sam uważasz za odpowiedzialne i znaczące będą one tym bardziej poważnie traktowane.

Przekazując zadania upewniaj się, że pracownicy rozumieją, co mają zakończyć. Delegowanie zadań warto robić z wyczuciem. Podczas zlecania zadań możesz natknąć się na kilka problemów:

  • zbyt szybkie, albo krótkie wytłumaczenie zadania może prowadzić do nieporozumień, dlatego należy zwrócić uwagę na sposób komunikacji. Czy jest on dla pracownika jasny, czy pracownik rozumie fachowe słowa zawarte w komunikacie.
  • zadanie niezgodne z typem osobowości, albo charakterem pracownika. Angażując pracowników w zadania dobieraj je tak, by odpowiadały ich typowi osobowości.
  • błędne zrozumienie polecenia. Kiedy tłumaczysz na czym polega zadanie używaj prostego komunikatu. Na końcu możesz poprosić pracownika o powtórzenie tego, co ma zrobić swoimi słowami. Dzięki temu będziesz mieć pewność, czy pracownik je właściwie zrozumiał.

Jeśli chcesz się upewnić, że Twoje wydawanie poleceń jest zrozumiałe i  że będzie angażować pracowników odpowiedz sobie na poniższe pytania:

  1. Czy pracownicy znają sens zadania i czy mają wystarczające ku jego ukończeniu narzędzia. Kiedy pracownicy lepiej rozumieją swoje zadania są w stanie podejmować trafniejsze decyzje.
  2. Czy pracownicy rozumieją zadanie, czy wiedzą co oznacza jego dobre, złe wykonanie,
  3. Czy znają czas na jego wykonanie?
  4. Czy są świadomi tego, w jaki sposób ich zadania wpływają na firmę?

Kiedy chcesz, aby wykonywane przez pracowników zadania miały dobry wynik upewnij się, że:

  1. Dostatecznie zachęcasz pracowników do dobrych rezultatów.
  2. Zachęcasz innych poprzez wynagradzanie tych, którzy odnieśli dobre rezultaty.
  3. A kiedy nagradzasz jednych, inni wiedzą co mogą zrobić, by również otrzymać nagrodę.

Chcąc mieć odpowiedzialnych pracowników pomyśl o jednym: Zaangażowanie innych zdobywa się poprzez bycie samemu zaangażowanym.

Najlepsze efekty uzyskuje się samemu będąc przykładem.

Powodzenia

Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.