Jak zapisywać cele? | Kobieta sukcesu

Jak zapisywać cele?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Pozwól, że zadam Ci pytanie: na jakim etapie jesteś?

Jeszcze nigdy nie zaczęłaś wypisywać swoich życiowych celi?
Robisz raz na jakiś czas to-do listy, ze sprawami, które masz zrobić w pierwszej kolejności?
Planujesz i szukasz lepszych sposobów na zapisywanie celów?
Jesteś mistrzem w planowaniu? Dodaj komentarz – może pomożesz w tym innym?

Po pierwsze, bez względu na etap na jakim się znajdujesz – najważniejsze jest podjęcie decyzji. Celem planowania nie jest zapisywanie samo dla siebie, ale jego pozytywny wpływ na nasze życie. Zapisywanie życiowych celów i wracanie do nich to zalążek przyszłego lepszego życia.

Po drugie znajdź sobie spokojne miejsce, w którym nikt Ci nie będzie przeszkadzał. Weź ze sobą notatnik, lub kartkę papieru i rozpocznij wypisywanie.

Jak zapisywać cele?

Na początku ciężko jest ruszyć. Żeby kartka nie była pusta napisz cyfrę: 1 – dla pierwszego celu. Super mamy początek, podjęta decyzja i cel przelewa się na kartkę.

Żeby ruszyć z miejsca pomyśl o różnych aspektach swojego życia:
co byś chciała zobaczyć, zrobić, jaka chcesz być, jak ma wyglądać twoja rodzina?

Jeśli wydaje Ci się, że wszystko jest super i nie potrzebujesz nic więcej od życia zastanów się, czy są rzeczy, ludzie, sytuacje, które Cię denerwują, doprowadzają do szału. Co Cię drażni? Szczerze odpowiedz sobie na to pytanie. A potem poszukaj odwrotnej strony. Zadaj sobie pytanie, jakie to miałoby być, żeby mi sprawiało radość?
Weźmy jako przykład samochód:
Drażni Cię nieumyty samochód? Nie myjesz go regularnie ponieważ nie masz środków na częste dojazdy do myjni? Twoim celem może być posiadanie środków na częstsze mycie samochodu.

Jeśli denerwuje Cię pojazd, którym jeździsz to Twoim celem może być zmiana samochodu na lepszy. W jakim będziesz się lepiej czuć? Jakie wyposażenie ma mieć?

Może nie masz samochodu, ani roweru i dojeżdżasz do pracy autobusem? Twoim celem będzie wtedy posiadanie środka lokomocji – roweru, skutera bądź auta. Które będzie dla Ciebie najbardziej przydatne i sprawi Ci radość?

Wypisując przykłady nie odnoś się jedynie do rzeczy, pomyśl w podobny sposób o relacjach z najbliższymi, o kolegach i koleżankach z pracy, o relacji z przełożonym. Zastanów się nad swoim zdrowiem i aktywnością fizyczną.

Ile celi napisałaś?

Wróć do przykładów powyżej i podaj swoje własne. Nie kończ na dwóch celach. Wypisz ich większą liczbę – np. 10.
Masz je zapisane? Super.
Wracaj do nich jak najczęściej. Przeglądaj, bądź przepisuj. Niech będą dla Ciebie drogowskazem w działaniach.

Powodzenia

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.