Jaki MLM jest dobry? | Kobieta sukcesu

Jaki MLM jest dobry?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

W Polsce od 1989 roku działało już wiele firm marketingu sieciowego. Niektóre  z nich poprzez swoje działanie zniechęciła Polaków do systemów sprzedaży bezpośredniej. A szkoda, bo wśród firm marketingu sieciowego jest wiele takich, które działają w sposób rzetelny, zgodny z ideą firmy marketingowej. Takie, w których można zarabiać prawdziwe pieniądze.

 

Co to jest MLM?

MLM – Multi Level Marketing ma różne nazwy. Marketing sieciowy, Marketing sieciowy funkcjonuje od połowy ubiegłego wieku. Idea MLM polega na tym, że firma zamiast wydawać pieniądze na duże kampanie reklamowe i dzielić się pieniędzmi ze sprzedawcami detalistycznymi płaci od każdego sprzedanego produktu mały procent swoim przedstawicielom, często zwanymi konsultantami, czy dystrybutorami. Firma płaci im za to, że polecają jej produkty swoim bliskim i znajomym.

Dla kogo?

Często, gdy rozmawiam z osobami o marketingu sieciowym uważają, że może on działać, ale nie dla nich. Nie dla nich bo nie umieją przemawiać, ani nie mają umiejętności sprzedażowych.

Tymczasem najlepszą formą marketingową jest polecanie innym tego z czego sami korzystamy. Polecenie osobiste i reklama szeptana to najlepsza forma marketingu. A każdy kiedyś polecił znajomej dobry sklep, dobry film, czy dobrą restaurację. Marketing sieciowy działa w ten sam sposób.

Na czym polega działanie w marketingu sieciowym?

Często myśli się o marketingu sieciowym, jako o sprzedaży. Tymczasem tutaj chodzi o coś innego. Generowanie sprzedaży daje określone pieniądze, ale cały szkopuł tkwi w tym, że zarabiasz tak długo jak sprzedajesz. Gdy przestajesz sprzedawać nie masz zysków.

Marketing sieciowy wychodzi krok dalej. Tutaj Twoim celem nie jest sama sprzedaż, Twoim celem jest budowanie aktywów, budowanie biznesu. Biznes w MLM buduje się poprzez polecanie produktów, poprzez bycie swoim własnym klientem, sprzedaż produktów do grupy klientów, szukanie nowych oraz co najważniejsze poprzez znajdywanie innych osób, które będą chciały robić to samo, co Ty. Gdy masz zbudowaną swoją grupę – masz zbudowany biznes. Nadal pracujesz oraz pomagasz innym robić to samo, co Ty. Twoja praca na rzecz Twojej grupy jest wynagradzana przez firmę. I tam tkwią prawdziwe pieniądze.

Jak wybrać najlepszy MLM?

Co powinny mieć dobre firmy marketingowe. Kiedy spotkasz na swojej drodze MLM i będziesz chcieć sprawdzić, czy firma jest dobra zadaj sobie poniższe pytania:

  • Kto prowadzi firmę? Jakie osoby są w nią zaangażowane? Jaki mają charakter?
  • Zainteresowałeś się firmą MLM. Chcesz z nią współpracować. Zobaczy czy firma oferuje sprawdzony plan działania?
  • Czy firma ma szkolenia? Czy szkolenia obejmują poza umiejętnościami biznesowymi również rozwój osobisty?
  • Czy firma ma produkty wysokiej jakości, które będą atrakcyjne dla Ciebie i dla znajomych? Czy produkty dadzą Ci możliwość powrotu do klienta, którego poznałeś?

Co daje marketing sieciowym osobom, które się w niego zaangażują?

  • Praktyczną edukację biznesową. MLM to szkoła biznesu. Poprzez działanie nauczysz się jak pokonywać swoje własne obawy, jak pokonać strach przed odmową, umiejętności pracy z ludźmi, umiejętności komunikacyjne, nastawienie na sukces, odpowiedzialności, zarządzania czasem, zarządzania finansami, umiejętności wyznaczania sobie realnych celów, umiejętności inwestowania.
  • Ścieżka rozwoju osobistego. Marketing sieciowy to nie tylko zajęcie, które daje Ci pieniądze. Poprzez zaangażowanie w MLM ludzie nabywają nowych umiejętności, uczą się pomagania innym, stają się lepszymi ludźmi.
  • Budujące znajomości. Osoby, które działają w MLM są wytrwałe, pogodne, cieszące się życiem. Bycie wśród nich dowartościowuje. Kiedy i Ty działasz w MLM masz wokół siebie grupę osób, która myśli podobnie jak Ty, ma podobne cele. To pomaga i rozwija. Daje oparcie.
  • Wartość MLM nie jest widoczna od razu gołym okiem. W MLM nie ma siedzib lokalnych, sklepów, marmurów, reklam w telewizji. Ale jest sieć osób. Tego nie widać gołym okiem, ale to jest prawdziwa siła.
  • Przywództwo. Marketingi sieciowe rozwijają liderów.
  • Marzenia – tutaj będziesz zachęcany do marzeń. To może dziwne, ale marzymy będąc dziećmi, a kiedy jesteśmy dorośli dopadają nas trudy codzienności i przestajemy marzyć. Kiedy zaczynasz działalność w MLM będziesz zachęcany do pobudzania wodzów fantazji i do powrotu do swoich marzeń. A co najbardziej istotne do ich realizacji.

 

Autor artykułu: Konsultantka Arbonne

Źródła: „ Biznes XXI wieku”. Robert. T. Kiyosaki

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.