Jakie cechy mają ludzie sukcesu? | Kobieta sukcesu

Jakie cechy mają ludzie sukcesu?

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

W austriackiej prasie ukazał się artykuł na temat 26 latka posługującego się 56 językami.Muhamed Mesic część z nich zna bardzo dobrze, częścią umie posługiwać się w luźnej rozmowie.

W wywiadzie umieszczonym na stronie: http://derstandard.at/1285199128418/Tag-der-Sprachen-Bosnisch-fluchen-beim-Buegeln

znaleźć można kilka istotnych uwag. Uwagi te pomogą Ci nie tylko nauczyć się języka obcego, ale i zdobyć inne pożądane przez Ciebie kompetencje.

 1. Aby posiąść daną umiejętność trzeba znaleźć na nią czas. Kiedy jedni siedzą przed telewizorem Ty możesz nauczyć się nowych umiejętności. Jak pisze Hal Urban – "ludzie sukcesu nie znajdują czasu, oni ten czas mają".
 2. Pasja. Ludzie sukcesu, kiedy się za coś zabierają robią to z pasją. To czym się zajmują daje im poczucie szczęścia. Stąd nie nazywają naukę nowej kompetencji nauką. A pracy nie nazywają pracą.
 3. Silna osobista motywacja. Ludzie sukcesy są zmotywowani. Oni nie potrzebują szefa, który nad nimi stoi i każe wykonywać zadania. Sami są w stanie się zmotywować i zachęcić do działania.
 4. Sami szukają informacji. Nie czekają aż będzie podana na tacy. Do znalezienia informacji wykorzystują różne źródła. Również te niestandardowe.
 5. W każdej sytuacji szukają okazji. To, co dla innych jest ciężką próbą, dla ludzi sukcesu jest kolejną szansą na naukę nowych rzeczy i umiejętności.
 6. Popełnianie błędów jest dla ludzi sukcesu naturalną częścią procesu uczenia się. Nie boją się pomyłek i wiedzą , że przez często powtarzanie będą w stanie bardzo dobrze wykonywać nowe umiejętności. Stąd formalna nauka w szkole nie gra dla nich pierwszych skrzypiec. Szkoły za bardzo koncentrują się na nie popełnianiu błędów.
 7. Są zdyscyplinowani i dotrzymują danego sobie słowa. Potrafią wymagać od siebie samych. Dotrzymują dane sobie słowo. Przykładowo jeśli postanowią, że będą się uczyć języka raz w tygodniu, będą tak postępować.
 8. Są systematyczni. Wiedzą, że aby posiąść nową umiejętność trzeba ją ciągle powtarzać. Wiedzą, że nie wystarczy zrobić czegoś raz. Dzięki systematyczności dochodzą do profesjonalizmu.
 9. Posiadają umiejętność koncentracji. Kiedy uczą się nowej rzeczy, uczą się tylko jednej nowej rzeczy na raz. Nie robią wielu nowych czynności w tym samym czasie.
 10. Słowa definiują według własnego języka. Nie dają sobie łatwo wmówić, że to co robią nie ma sensu. Słowa mają dla nich inne znaczenie.
 11. Są pewni siebie i tego, co robią.
 12. Nie oceniają po pozorach, mają otwarty umysł i pozytywne nastawienie do świata.

Tekst J.V.

-----
Instynkt sukcesu

Jak obudzić w sobie Instynkt Sukcesu i być zawsze zmotywowanym do działania?

Sprawdź

Skazany na sukces

Ty także możesz stać się człowiekiem, którego podziwiają inni. Wystarczy, że pozwolisz się SKAZAĆ!

Sprawdź

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Comment

 • 13-01-2011 | Permalink |

  Dyscyplina i działanie w obranym kierunku i mamy sukces.

3 Trackbacks

 • 04-10-2010 | Permalink |

  […] Zbyt wiele na raz. Aby osiągnąć sukces w odchudzaniu trzeba skoncentrować się na odchudzaniu. Jeśli w krótkim okresie czasu jedna osoba chce osiągnąć zgrabną sylwetkę, zmianę nawyków żywieniowych, chodzenie na basen i uczęszczanie na kurs tańca – to wkrótce nic z tych życzeń nie pozostanie. Aby móc coś osiągnąć trzeba zająć się jedną rzeczą na raz. Jest to ważna zasada ludzi sukcesu. […]

 • 17-01-2011 | Permalink |

  […] 2. Robi to z pasją. Każdy kolejny język, którego się uczy jest dla niego ważny. Zawsze ma powód, by uczyć sie języków. Ostatnio zachwycił sie muzyką z kraju, którego języka jeszcze nie znał. Postanowił, że chce do tego stopnia opanować ten język, by rozumieć słowo śpiewane. Dzięki temu, że robi to z pasją nie odrywa się szybko od nauki i uczy sie tak długo, aż osiągnie zamierzony sukces. […]

 • 23-02-2014 | Permalink |

  […] Znajduje się na przeciwnym biegunie niż nieśmiałość, która istotnie ogranicza kobiety w osiąganiu sukcesów, w relacjach codziennych i w sferze zawodowej. Wypracowanie pewności siebie jest możliwe jedynie […]

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.