Kariera - kobiecym okiem | Kobieta sukcesu

Kariera – kobiecym okiem

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


W tym tygodniu brałam udział w konferencji dotyczącej różnic. Spotkanie dotyczyło pracujacych kobiet. Jedna z uczestniczek spotkania prezentowała, jakie możliwości zawodowe mają współczesne kobiety.

Obecne organizacje zdają sobie sprawę z tego, że najwięcej mogą zyskać dzięki zdywersyfikowanemu zespołowi. Im bardziej różnorodny zespół, tym większe profity dla firmy. Bardzo ważną rolę odgrywają tutaj cechy jakie przynoszą ze sobą przedstawiciele obu płci. Dla firm coraz ważniejsza staje się obecność pierwiastka żeńskiego. Kobiety budują zespoły w oparciu o relacje. Mają inny styl komunikowania się. Prezentują miękkie umiejętności na wysokim poziomie.

Kobiety powinny być świadome tego jaki wkład wnoszą do firmy i być z tego dumne.

Ważnym aspektem w rozwoju zawodowym jest mentoring. Bycie w kontakcie z osobą,która Cię inspiruje, która jest dla Ciebie wzorem do naśladowania jest pomocne w rozwoju zawodowych kompetencji. Rozmowy z mentorem przed trudnym spotkaniem mogą przyczynic się do Twojego sukcesu. Przewodnik duchowy wesprze Cię w trudnych chwilach, doda wiary w Twoje możliwości.

Ciągły rozwój zawodowy jest możliwy pod warunkiem, że znjadziesz swoją pasję. Odkrycie pasji w tym, co robisz doda Ci skrzydeł. Spowoduje, że Twoje codzienne działania nabiorą dla Ciebie głębszego znaczenia. Pracując z pasją będzie Ci łatwiej dochodzić do wyższych stanowisk.

Dziekuję Zuza za mądre słowa

Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Trackback

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.