Kilka pragmatycznych wskazówek dla freelancerek czyli o tym, czego nauczyłam się od swojego konsultanta ds. sprzedaży | Kobieta sukcesu

Kilka pragmatycznych wskazówek dla freelancerek czyli o tym, czego nauczyłam się od swojego konsultanta ds. sprzedaży

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

Freelancing jest stylem pracy, który cieszy się popularności wśród "samych oryginałów" ; ) A mówiac na poważnie, są to ludzie charakteryzujący się indywidualnym stylem pracy, ze specyficznym podejściem do jej wykonywania. Nie ma w tym nic negatywnego, dobrze jest być pewnym tego, co się robi i wykonywać swoje obowiązki z przekonaniem. Niemniej jednak mimo nobilitowania naszych personalnych powodów ku jej wykonywaniu, nie wolno nam zapominać o kilku ważnych kwestiach.

Nie wolno! Świadomie użyłam tutaj tonu rozkazującego. Zbytnie rozwleczenie się i pozostawanie w atmosferze, którą można wyrazić słowami "A poleżę sobie i trochę popracuję" może zadziałać na naszą niekorzyść.

nowa wersja

Robota na pół gwizdka nie procentuje dobrymi wynikami.

 

Cokolwiek robimy, warto byśmy mieli na uwadzę obiektywne czynniki, które zapewnią nam powodzenie naszego biznesu/działalności.

W momencie, gdy decydujemy się na pokazanie światu na czym się znamy i za co jesteśmy cenieni, ogarnia nas eufornia. Ważne, by mimo tej euforii, umieć analitycznie i wynikowo patrzeć na rezultaty swoich działań.

Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które posłużą Ci w pracy freelancera. Są one rezultatem konsultacji ze specjalistą do spraw sprzedaży, który tani nie jest, więc... korzystaj ; )

 

A zatem – pamiętaj o tym, by:

 

  1. Planować.

Jeśli nie stworzysz celu, skąd będziesz wiedziała, że jesteś w dobrym miejscu z tym, czym się zajmujesz? Nie zabrzmi to teraz motywacyjnie, ale sam flow nie wystarczy, by cieszyć się zadawalającym portfelem klientów.

Luźne godziny pracy i brak szefa nad głową, który Cię kontrolują – choć brzmią zachęcająco, mogą negatywnie wpłynąć na dyscyplinę działania.

 

  1. Działać w przemyślany sposób.

Na podstawie wcześniej opracowanej wizji działania i orientacyjnych celów - stwórz harmonogram.

To cudownie, że robisz COŚ WYJĄTKOWEGO. Równie ważne jest, by nie robić tego w sposób chaotyczny, a spójny. Spójność i staranność naszych działań sprawi, że w oczach klientów wypadniemy jako godne zaufania. Nie szukaj klientów na siłę, ale działaj tak, aby być widocznym i sprawiać wrażenie godnego powierzenia w nasze ręce swojego biznesu.

 

  1. Mierzyć wyniki.

Analityczne podchodzenie do wykonywanej pracy, pozwala zwiększyć jego efektywność. Masz swoją własną stronę internetową? Śledź ruchy odbiorców, wyciągaj wnioski. Na ich podstawie zastanów się, jak możesz uatrakcyjnić swoją ofertę.

 

 

Freelancing to metoda działania, przy której należy wykazać się zarówno (osławioną ;)) kreatywnością jak i umiejętnością trzeźwej oceny sytuacji.

Znajomość swojej przewagi konkurencyjnej i świadomość indywidualnej wartości jaką zapewniamy naszym klientom, przysłuży się do lepszych wyników.

Działalności gospodarcze, które prowadzą freelancerzy to często pociągające historie osobistych sukcesów. Ty też masz realną szansę osiągnąć sukces i przypilnowanie kilku kwestii z pewnością Ci w tym pomoże.

 

Related Posts with Thumbnails


About Justyna Poluta

*Znam się na wyróżnieniu firm, wydarzeń, miejsc i ludzi. Moja specjalizacja to marketing treści, tworzę teksty, które dłużej zostają w pamięci. Jeśli potrzebujesz wypromować coś, na czym Ci zależy za pomocą tekstu, napisz do mnie * Moje przykładowe realizacje dostępne są pod linkiem: **http://justynapoluta.com.pl/kim-jestem/ *Tematyką rozwoju zawodowego zainteresowałam się przy okazji przygotowania pracy dyplomowej. Piszę, ponieważ lubię skłaniać ludzi do refleksji, inspirować, motywować do korzystnych zmian. *

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.