Krytyka - jak sobie z nią radzić 1 | Kobieta sukcesu

Krytyka – jak sobie z nią radzić 1

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Kiedy prowadzisz własną firmę, albo odnosisz sukcesy w pracy zawodowej pewnie nie raz napotkałaś w swoim życiu czyjąś niechęć, wrogie bądź nieprzyjemne zachowanie innych osób.

Elbert Hubbard powiedział rzecz następującą:

"By uniknąć krytyki nie mów nic, nie rób nic, bądź nikim" *)

Jeśli więc, ktoś Cię krytykuje to znaczy, że działasz. To znaczy, że jesteś aktywna. To znaczy, że bierzesz życie w swoje ręce. I nawet jeśli Twoje postępowanie nie zawsze spotyka się z aprobatą to czyni Cię bardziej doświadczonym człowiekiem. Wszak "jeśli nie popełniasz błędów, to znaczy, że za mało się starasz".

Co kiedy krytyka jest gwałtowna i wprost w Ciebie wymierzona?

"Jeśli nie upadasz, nie wzrastasz".

Krytyka niesie ze sobą również coś dobrego. Pozwala zrewidować swoje działania, uczynić je lepszymi, bardziej profesjonalnymi. W krytyce znajdziesz ziarnko prawdy. Najważniejsze to umieć je wyfiltrować. Najważniejsze to na spokojnie podejść do krytyki. Kiedy chłodnym okiem patrzysz na sprawę zaczynasz ją widzieć z innej perspektywy. Zaczynasz rozumieć punkt widzenia drugiej strony. Krytyka to czasem początek dyskusji, bądź analizy zdarzeń.  Dzięki krytyce jesteś w stanie się rozwijać i iść do przodu.

Krytykanci nie zawsze mają rację. Czasem nawet nie myślą o tym, by skrytykować Ciebie. Dając upust swoim emocjom żalą się na zastaną sytuację, której Ty nie zawsze jesteś sprawcą. Bywa tak, że krytyka nie ma na celu Twojej osoby, a stanowisko jakie zajmujesz.

Każdy ma inną perspektywę.

Czasem krytyka jest wyrazem braku zrozumienia sytuacji. Czasem jest wyrazem niechęci pogodzenia się z nią. Bywa wyrazem buntu na zastaną sytuację. Krytyka pozwala Ci poznać obawy innych i odpowiednio zaadresować następne akcje.

*) tłumaczenie własne

Jolanta

Dodaj swój komentarz. Jest dla mnie bardzo cenny.

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Trackback

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.