Krytyka - jak sobie z nią radzić 2 | Kobieta sukcesu

Krytyka – jak sobie z nią radzić 2

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Krytyka

Ciąg dalszy artykułu:

Krytyka – jak sobie z nią radzić 1

Pierwszy raz usłyszana krytyka stawia krytykowaną osobę w trudnej sytuacji.
Jednak odżegnywanie się od krytyki,bronienie się przed nią nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak radzić sobie z krytyką?

Kiedy otrzymujesz krytykę zastanów się nad tym, jakie masz słabości, a co robisz dobrze.  Dzięki znajomości swoich mocnych i słabych stron będziesz w stanie określić na ile krytyka jest słuszna i co masz do poprawy. Trudno przyjmuje się krytykę kierowaną pod swoim adresem, jeszcze trudniej jest się przyznać do błędu. Jednak to dzięki krytyce rozwijasz się, stajesz się lepszym człowiekiem.

Bardzo ważne jest odpowiedzenie sobie na dwa pytania:

Kto i w jaki sposób Cię krytykuje?

Krytyka, krytyce nierówna.

Kiedy krytykuje Cię osoba chcąca Twojego dobra, do której masz zaufanie - jej sugestie są po to, by Ci pomóc. Taką krytykę traktuj jako wskazówkę. Dzięki rozmowie z tą osobą będziesz w stanie dowiedzieć się więcej na temat Twoich słabości.

Czasem otrzymuje się krytykę, ponieważ ktoś chciał sobie ulżyć.  Są osoby, które krytykowanie innych traktują jak własną obronę, albo lekarstwo na wszelkie zło. Kiedy jest osoba, która wszystkich dookoła poucza i krytykuje najprawdopodobniej nie jest jej intencją Tobie pomóc, ale wyładować na kimś swoje żale. Krytyka z takiego źródła nie zawsze opiera się na faktach.  Niebezpieczeństwem jakie niesie tego typu krytyka jest zastopowanie Ciebie w działaniu. Krytyka podcina skrzydła. Ważne jest by do tego nie dopuścić.

Otwarta postawa

Otwarta postawa na krytykę niesie ze sobą chęć poznania i ciągłego doskonalenia się. Taka postawa jest najlepsza wobec krytyki, dzięki niej rozpoznasz prawdę zawartą w informacji i wprowadzisz niezbędne zmiany.

 Poczucie bezpieczeństwa

Osoby pewne siebie, postępujące w zgodzie ze swoim sumieniem nie odcinają się od krytyki, ale też są ją w stanie odpowiednio przyjąć i wykorzystać do swojego rozwoju. Jakie są Twoje wartości, czy Twoje postępowanie idzie w zgodzie z nimi?

Nigdy nie będzie się  w stanie postępować tak, by usatysfakcjonować wszystkie osoby.

Dzięki poczuciu bezpieczeństwa jesteś w stanie działać w otoczeniu, w którym są osoby, które Cię krytykują. Rób swoje, odnoś sukces za sukcesem.

A kiedy ktoś Cie skrytykuje pamiętaj, że jest to cena jaką się płaci za bycie na czele.

Powodzenia

Jolanta

Uważasz ten artykuł za pomocny? Dodaj komentarz, jest dla mnie bardzo cenny.

 

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.