Magnetyczne reklamy | Kobieta sukcesu

Magnetyczne reklamy

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Poznaj tajniki copywritingu i dowiedz się jaki sekret kryje się za skuteczną ofertą handlową.

Jakiś czas temu przejrzałam anglojęzyczne wydanie książki Claude Hopkinsa "Scientific Advertising". Claude opisuje w niej w jaki sposób odkrył tajniki skutecznych reklam, przedstawia to, czym reklama być powinna oraz podaje gotowe przepisy na zyskowne kampanie reklamowe.

Ważną rzeczą magnetycznych reklam jest ich personalizacja. Reklama powinna być zwrócona do konkretnego odbiorcy lub grupy odbiorców. Mogą to być stomatolodzy, prawnicy, młode małżeństwa szukające mieszkania.Im lepiej określona grupa docelowa, tym większa szansa na spieniężenie transakcji.

Claude i inni marketingowcy podkreślają, że nie jest ważne to ile osób kliknie w reklamę, ale to jak dużo z tych kliknięć będzie transakcji sprzedaży. Czasami nawet mając mało odbiorców można zarobić duże pieniądze. Aby reklama była zyskowna trzeba mieć potencjalnych nabywców, którzy są w stanie za daną usługę zapłacić. Nawet niszowe produkty dużo zarabiają gdy celują w konkretnego odbiorcę.

Pomocnym narzędziem w ocenie skuteczności reklamy jest Google AdWords. W kampaniach reklamowych w Google AdWords podzielono statystyki na te z kliknięć i na konwersje. Konwersja jest zliczana wtedy, kiedy osoba klikająca na reklamę dokonała zamierzonej przez reklamodawcę akcji - zakupiła towar, bądź zarejestrowała się na stronie. Gdyby Claude Hopkins używał AdWords patrzył, by tylko na współczynnik konwersji.

Magnesem w reklamach są ich nagłówki. To odpowiednio użyte pierwsze frazy przyciągają potencjalnych klientów. Nagłówek, który informuje i zachęca do zapoznania się z dalszą treścią oferty handlowej jest w stanie zmaksymalizować skuteczność reklamy. Claude często testował nagłówki reklam. Zmieniał je w minimalny sposób, po to by wyodrębnić najlepiej sprzedające słowa. Znalazł w ten sposób nagłówki, które prawie zawsze sprzedawały. Chociaż Claude Hopkins nie żyje to z jego opracowań uczą się najwybitniejsi współcześni marketingowcy.

------------------------

Raport-skuteczne reklamyDarmowy raport na temat skutecznych reklam otrzymasz po wypełnieniu poniższego formularza:

Zgadzam się z Polityką Prywatności

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.