Mary Kay Ash - kobieta, która stała się legendą. | Kobieta sukcesu

Mary Kay Ash – kobieta, która stała się legendą.

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Mary Kay Ash - niezwykła postać świata biznesu. Jej życie i firma, którą stworzyła pokazują, że kobieta potrafi, że niemożliwe jest możliwe oraz że nigdy nie jest za  późno, by coś zmienić w swoim życiu na lepsze.

Firma Mary Kay:

Mary Kay Ash rzuciła prace po 25 latach, gdy wyszkolony przez nią mężczyzna awansował i dostał dwa razy większa pensję od jej własnej. Mary Kay była wówczas na stanowisku dyrektorskim. Mary Kay rozpoczęła pisanie poradnika dla kobiet, jak się później okazało z poradnika zrobił się plan przedsiębiorstwa.

Mary Kay z doświadczeniem, planem i oszczędnościami założyła wraz z drugim mężem swoją firmę opartą na sprzedaży bezpośredniej. Był to rok 1963 i Mary Kay miała wówczas  45 lat. Chwilę potem zmarł jej mąż, a jego miejsce zajął jej syn. Mary Kay zmarła w 2001 roku, w tym momencie jej firma miała ponad 800 tys. przedstawicieli w 37 krajach.

Mary Kay Ash została odznaczona wieloma nagrodami za swoją przedsiębiorczość.

Oprócz bycia przedsiębiorcą Mary Kay opublikowała 3 książki.

Niezwykłość Mary Kay:

Firma Mary Kay została zbudowana na prestiżu. Firma by prestiż otrzyma dawała i daje prestiż. Również podejście do współpracowników firmy oparte jest na ich poszanowaniu i docenianiu ich wysiłków. Pracownicy Mary Kay zawsze mogli liczyć na pochwałę, kiedy na nią zasłużyli. W firmie panowały rodzinne stosunki. Mary Kay Ash wysyłała kartki do swoich pracowników, pytała o zdrowie najbliższych.

Najlepsi sprzedawcy w jej firmie byli wyróżniani diamentami, wycieczkami i różowymi Cadillacami. Dzisiaj sposób ten stosuje wiele firm, jednak w czasach Mary Kay było to niecodziennym posunięciem. Różowy Cadillac był (i jest) największą nagrodą. Przed siedzibą jej firmy w Dallas, tuż przed głównym wejściem są zarezerwowane miejsca nie dla VP, ale dla różowych Cadillaców. Program, w którym można było zdobyć różówego Cadillaca wystartował w 1969 roku. Sprzedawcy mogli zdobyć również Mercedesa i BMW.

Maksymy Mary Kay Ash:

"Pierwszy Bóg, druga rodzina, trzecia kariera"* - jedna ze złotych zasad biznesowych, które wyznawała. Jej celem było dążenie do tego, by kobiety znalazły balans w życiu.

"Nie ważne jak bardzo jesteś zajęty, powinieneś zawsze mieć czas, by dać innej osobie odczuć, że jest ważna".

"Każdy chce być doceniany, więc jeśli kogoś doceniasz, nie trzymaj tego w sekrecie".

"Traktujemy swoich ludzi (pracowników) po królewsku. Kiedy szanujesz i służysz ludziom, którzy dla Ciebie pracują, oni będą szanować i służyć Tobie".

"Dasz sobie radę".

Powodzenia
Jolanta

*) tłumaczenie własne, w związku z czym cytaty mogą odbiegać od innych polskich tłumaczeń.

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.