Pięć powodów, dla których kobiety powinny inwestować | Kobieta sukcesu

Pięć powodów, dla których kobiety powinny inwestować

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


Kim Kiyosaki
"Jak" inwestować i "w co" inwestować jest rozumiane mniej więcej tak samo przez wszystkich. Jaka jest różnica pomiędzy stwierdzeniem: "kobieta i inwestowanie" a "mężczyzna i inwestowanie"?

Różnicę stanowią powody, dla których kobiety powinny inwestować. W mojej opinii są one naprawdę ważne.

Oto pięć istotnych powodów, dla których kobiety powinny podjąć aktywność określaną inwestowaniem:

Statystyka

Niedawno natknęłam się na statystykę, która mnie zdumiała.
- 47% kobiet po 50 roku życia jest samotnych.
- Przychód emerytalny kobiet będzie zmniejszony, ponieważ przeciętny czas pozostawania kobiety poza zatrudnieniem wynosi 14,7 lat, gdy mężczyzn 1,6 lat.
- 50% małżeństw rozwodzi się. Oczywiście sprawą nr 1, o którą ludzie walczą ze sobą w małżeństwie, są pieniądze. W większości przypadków dzieci zostają z matką. (A więc teraz przede wszystkim na niej spoczywa finansowa odpowiedzialność za siebie i za dzieci).
- W pierwszym roku po rozwodzie standard życia kobiety jest mniejszy o 73%.
- 80% wdów, które obecnie żyją w biedzie, nie były biedne, gdy żył ich mąż.
- Około 7 na 10 kobiet będzie w jakimś okresie swego życia żyło w biedzie.

Nie udostępniam tej statystyki po to, aby Cię wystraszyć, ale aby stwierdzić, że dla nas kobiet nadszedł czas tworzenia naszej finansowej pomyślności. Już dłużej nie możemy sobie pozwalać na to aby być finansowymi analfabetkami. Cena, jaką trzeba za to płacić, jest naprawdę zbyt wysoka.

I ostatnia statystyka: 90% kobiet w jakimś momencie swojego życia to jedyne osoby odpowiedzialne za finanse, ale 79% kobiet nawet nie bierze tego pod uwagę w swoich planach. Nie ma lepszego okresu niż obecny, aby to zmienić.

Uzależnienie

Nie wychodzisz za mąż zakładając, że się rozwiedziesz. Nie rozpoczynasz gdzieś pracy oczekując, że Cię zwolnią. Ale to się zdarza. Dzisiaj widzimy, że to się zdarza z coraz większą częstotliwością.

Moja rada dla kobiet jest taka: nie uzależniaj swojej finansowej przyszłości od swojego męża, od swojego szefa lub jakiejś innej osoby. Może ich po prostu zabraknąć. Znam wiele kobiet, które pozostają w nieszczęśliwym związku tylko z powodu pieniędzy. A często słyszymy: "Nie cierpię chodzenia do pracy, ale potrzebuję tych pieniędzy". Często też spotykam kobiety, które weszły w związek tylko dla "bezpieczeństwa" i odkryły, że w tej "wymianie handlowej" zatraciły się.

Jednym z największych darów jakie otrzymałam, od kiedy zaczęłam inwestować (i naprawdę zrozumiałam to działanie), było zrozumienie faktu, że nie potrzebuję Roberta w celu zachowania dobrego finansowego samopoczucia. Nie byłam uzależniona od jego opieki. A on, bez względu na wszystko chciał, abym na nim mogła polegać. I wtedy stało się dla nas jasne, że byliśmy razem, gdyż po prostu tego chcieliśmy. Mieliśmy do siebie większy respekt, w naszym małżeństwie było więcej miłości i szczęścia niż kiedykolwiek wcześniej.korporacja

Szklany sufit

W świecie korporacji wciąż istnieje niesławny szklany sufit. Często kobiety są ograniczane w możliwościach awansu w firmie. Czy możesz się przedostać przez szklany sufit? Oczywiście, ale wymaga to wielkiego wysiłku. W świecie inwestowania rynek nie dba o to, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, starą czy młodą, czarną, białą czy śniadą. Rynek nie ocenia tego, czy jesteś absolwentką uczelni czy może porzuciłaś szkołę średnią. Rynek bierze pod uwagę tylko jedną rzecz: Twoją zaradność w kwestii Twoich pieniędzy.

Jeśli nabyłaś odpowiednich umiejętności i wiesz co robisz - zarabiasz pieniądze. Jeżeli nie masz umiejętności i nie wiesz co robisz - tracisz pieniądze. Tak to po prostu działa, to nie jest fizyka kwantowa.

Twój przychód jest nieograniczony

Zadziwia mnie fakt, że w dzisiejszych czasach wciąż istnieje rozbieżność w zarobkach kobiet i mężczyzn. Tak, to prawda: kobiety zarabiają dzisiaj 74% tego, co mężczyźni. W świecie inwestowania nie ma ograniczenia tego, ile możesz zarobić. Im więcej umiejętności posiadasz, im więcej nabyłaś doświadczenia (a ono wzrasta wraz z każdą inwestycją, jaką rozpoczynasz), tym większe są Twoje szanse na sukces i na większe zwroty z inwestycji.

Kontrolowaniekontroluj swoje finanse

Kontroluj swój czas, swoje finanse, swoje życie. Uczciwie powiem, że nie lubiłam, gdy ktoś mówił mi, abym to robiła. Nie ma dla mnie nic gorszego niż to, że nie mogę robić tego, co chcę, kiedy właśnie chcę to robić. Stanie się inwestorem umożliwia Ci kontrolowanie tego, co chcesz.

Nie jestem matką, ale znam wiele pracujących matek, które dałyby wszystko za to, by mogły spędzać więcej czasu ze swoimi dziećmi. Znam też pary, które muszą zapisywać to, kiedy mogą się ze sobą spotkać. A Ty może marzysz o tym, aby założyć własny biznes, lub przyłączyć się do Korpusu Pokoju, lub zostać artystką - czego nigdy nawet nie zaczęłaś realizować, gdyż nie masz kontroli nad swoim czasem, swoimi finansami czy swoim życiem.

Istnieje bardzo wiele dobrodziejstw, z których korzystają kobiety, włączając i mnie, dzięki temu, że stały się inwestorami. Mamy większą pewność siebie, mamy lepsze związki, mniej się martwimy, jesteśmy szczęśliwsze, a w wyniku tego mamy więcej wolności osobistej oraz większą wolność działania i posiadania tego, co chcemy mieć. To wszystko - to są dla mnie cele, które warto realizować.

--
Artykuł pochodzi z serwisu Bogaty ojciec

Kim Kiyosaki jest autorką książki:

bk[1]

Bogata kobieta.

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.