Planowanie finansów osobistych, a niezależność finansowa | Kobieta sukcesu

Planowanie finansów osobistych, a niezależność finansowa

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.plW jaki sposób tak zarządzać pieniędzmi, by było ich coraz więcej?

Pewnie pomyślisz byłoby fajnie mieć taka maszynkę w domu na pieniądze =>> Kiedy masz 100 zł wkładasz do środka i dostajesz 200 🙂

W życiu realnym jest to jak najbardziej możliwe, z tym że od włożenia do wyciągnięcia może upłynąć od 3 do 20 lat w zależności od 3 czynników.

W tym artykule przeczytasz o oszczędzaniu, poduszce bezpieczeństwa(finansowej osłonie) oraz na temat podwajania zainwestowanego kapitału.

Aby mieć, co włożyć do magicznej maszyny powinnaś dysponować kwotą pieniędzy, które będziesz w stanie odłożyć na kilka lat i nie będziesz musieć jej za kilka miesięcy wyciągnąć.

Skąd brać pieniądze na inwestycje?

Nie jest łatwo wyciągnąć z kieszeni 20, 100, czy 500 tys. złotych. Do ich wyciągnięcia potrzebne jest ich odłożenie=zaoszczędzenie. Najlepiej jest zacząć od małych kwot i od systematycznego odkładania. Z czasem tak się do tego przyzwyczaisz, że będziesz to robić automatycznie. W końcu nie ten jest bogaty, kto dużo zarabia, ale ten komu na koniec miesiąca coś z tych zarobionych pieniędzy zostaje. Jedna osoba może zarabiać 1500 zł netto/miesiąc, a druga 5000. A po latach ta pierwsza może mieć większe oszczędności.

Oszczędzanie to nic innego, jak postępowanie według zasady najpierw płać sobie. Kiedy dostaniesz pieniądze - weź z nich dla siebie określony procent. Często mówi się o 10%, ale kiedy zaczynasz oszczędzać zacznij od mniejszego odsetka.

Jeśli obecnie wydajesz tyle ile zarabiasz - zapisz się na przygotowany przez mnie darmowy kurs o oszczędzaniu. Poznasz tam kilka przydatnych informacji. Jak wymyślisz dodatkowe sposoby na oszczędzanie - daj znać dopiszę je do kursu. Wystarczy, że dodasz komentarz do tego wpisu 🙂

Aby inwestować potrzebujesz mieć środki, których nie będziesz potrzebować w okresie najbliższych kilku lat. Co zatem z wypadkami losowymi?

Na nieprzewidziane sytuacje możesz się przygotować. Możesz zawrzeć odpowiednie ubezpieczenie, możesz też zgromadzić taką kwotę pieniędzy, która zapewni Tobie i Twojej rodzinie przetrwanie kryzysowej sytuacji. Ta kwota pieniędzy to Twoja finansowa osłona. Jest ona równa minimum 6-krotności Twoich comiesięcznych wydatków.

Ale naprawdę spokojnie spać będziesz wtedy, gdy Twoje zgromadzone pieniądze będą generować odsetki w takiej wysokości, jak Twoje comiesięczne wydatki (niezależność finansowa). Jest też na to inny sposób, a mianowicie wygenerowanie takiego dochodu pasywnego, który pokryje wydatki.

Jak obliczysz potrzebną kwotę będącą finansowym zabezpieczeniem i drzwiami do finansowej niezależności?

Jest to wysokość comiesięcznych wydatków pomnożona przez 150.

Czyli przy kwocie miesięcznych wydatków 5.000zł równianie wygląda następująco:

5.000 x 150 = 750.000 zł

Jak szybko dojść do takich pieniędzy?

To jak szybko dojdziesz do takiej kwoty zależy od:

1. Wysokości oszczędzanych systematycznie kwot
2. Oprocentowania.

Jeśli włożysz do magicznej maszynki 100.000zł to kwota ta podwoi się po x latach. Lata wyliczysz jeśli znasz wysokość oprocentowania. Jeśli jest to 8% to równanie będzie wyglądać następująco:

72 : 8% = ilość lat potrzebnych do podwojenia się kapitału. W tym przypadku 9 lat.

Jaką magiczną maszynkę do szybkiego podwajania pieniędzy wybrać?

Na to pytanie nie ma prostej odpowiedzi. Po pierwszej każdy z nas jest inny i ma inny poziom akceptacji ryzyka, po drugie każdy z nas ma swoją indywidualną sytuację zarówno materialną, jak i nasz poziom wiedzy na temat instrumentów finansowych się od siebie znacznie różni.

Najbezpieczniejsze wydają sie być lokaty bankowe - chcociaż ich oprocentowanie jest dosyć niskie.
Można inwetsować w fundusze, bądź nieruchomości. Można zainwestować we własny binzes bądź gotowy system - franczyzę lub MLM.

Sposobów jest wiele - decyzja w co się zaangażujesz pozostaje Twoja.

Najlepszą rzeczą jaką możesz na początek zrobić to zacząć sie uczyć o tych różnych opcjach, czytać materiały, chodzić na szkoelnia i poznawać osoby, które same inwestują.

Z czasem znajdziesz swoją ścieżkę.

Powodzenia 🙂

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.