Plusy i minusy domowego biura | Kobieta sukcesu

Plusy i minusy domowego biura

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

praca z domu
Domowe biuro to jedno z kilku rozwiązań jakie oferuje współczesna technologia. Pracować w domu mogą nie tylko osoby prowadzące własną działalność, ale i pracownicy wielkich korporacji.

To za co jesteś oceniana pracując w domu to nie czas jaki poświęcasz pracy, ale Twoje wyniki, terminowość realizacji zadań i ich jakość wykonania. To czy będziesz pracować dłużej, czy krócej w domu zależeć będzie od Twojej dyscypliny, umiejętności planowania.

W zależności  do tego na ile zorganizowaną osobą jesteś będzie to dla Ciebie plusem lub minusem.

Kiedy możliwe jest pracowanie w niestandardowych godzinach, a Ty budzisz się dopiero o godzinie 12 praca poza biurowymi godzinami będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Biuro domowe umożliwia też bliższy kontakt z rodziną. Możesz być obecna w życiu dzieci wtedy, kiedy Cie będą potrzebować. Kiedy dziecko ma ważny występ bez problemu weźmiesz w nim udział.

Praca w domu wymaga wyznaczenia ram czasowych dla siebie i rodziny.  Powinnaś robić sobie przerwę na lunch. A kiedy pracujesz nikt nie może Ci przeszkadzać. Żeby uniknąć nieporozumień z rodziną powinnaś ustalić harmonogram dnia i poinformować o nim domowników.

Pracując w domu nie tracisz czasu, ani pieniędzy na dojazdy.

domowe biuro - aranżacja wystrojuMożesz urządzić domowe biuro tak jak chcesz.  Jednak z zachowaniem pewnych zasad. Biuro powinno Ci dobrze służyć. Wybierz więc do niego odpowiednie miejsce. Czy masz taką możliwość w domu?

Najlepszy jest osobny pokój, albo miejsce w pokoju urządzone na biuro. Nie nadają się do pracy w domu stoły kuchenne, ani jadalniane. Podobnie jak wnęki w korytarzach. Nie jest to zgodne ani z ergonomią, ani z dobrą organizacją pracy, a także jest to wbrew zasadom Feng Shui.

Biuro w domu powinno sprzyjać pracy.

Unikaj zakłóceń. Czy możesz je zlikwidować do minimum?

Plusem albo minusem może być obecność lub brak współpracowników. Jakim typem osoby jesteś? Czy jesteś w stanie osiągać dobre efekty pracując samodzielne z domu?

Od osoby wykonującej pracę z domu usłyszałam następującą opinię:

"Kiedy pracuję w domu jestem wydajniejszy. Nie ma tutaj przerw na kawę i spotkań w kuchni. Nie ma kolegów, którzy wpadają do biura i robią dużo hałasu. Jestem w stanie się lepiej skoncentrować i efektywniej pracować."

Jakie jest Twoje zdanie na ten temat?

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Comment

  • 27-09-2010 | Permalink |

    Praca zdalna to dobre rozwiązanie ale tylko dla osób zdyscyplinowanych, trzeba do takiej pracy podchodzić naprawdę poważnie aby były efekty.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.