Podsumowanie Shopping Center Forum & Trade Fair 2011 | Kobieta sukcesu

Podsumowanie Shopping Center Forum & Trade Fair 2011

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.plW Warszawie odbyła się pierwsza impreza łącząca konferencję i targi centrów handlowych. Na 2 dniową imprezę przybyło aż 800 zainteresowanych tematem osób. Konferencja miała miejsce w hotelu Hilton w Warszawie. Konferencja mieściła się w sali łączącej się bezpośrednio z powierzchnią targów.

Na konferencji przedstawiono raport dotyczący rynku powierzchni handlowych. Jak wygląda obecna sytuacja?:
- Na rynku nieruchomości handlowych panuje ożywienie w stosunku do lat wcześniejszych.
- Planowane, bądź w budowie są kolejne inwestycje.
- Rynek ulega zmianom. Coraz bardziej widoczna staje się pozycja najemcy.

To tylko najważniejsze doniesienia z raportu. Pełną treść raportu znajdziesz na stronie: jakkupowacnieruchomosci.ewitryna.org

Konferencja podzielona była na kilka tematów. Pierwszy panel dotyczył planowania i inwestowania w nieruchomości handlowe. Wielokrotnie zaznaczana była dobra kondycja polskiej gospodarki i pozytywne rokowania na przyszłość. Z drugiej strony podkreślano, że każda nowa inwestycja powinna być dobrze przemyślana i to zarówno ze strony dewelopera, jak i lokalnego samorządu. W czasie dyskusji panelowej udział wzięli przedstawiciele banków, którzy przedstawili zasady kredytowania nowych inwestycji.

W czasie trwania konferencji nie zabrakło także doniesień z poszczególnych województw. Dzięki obecności przedstawicieli władz samorządowych można się było dowiedzieć, jak wygląda kwestia rozwoju nowych centrów handlowych z "drugiej strony biurka".

Skoro mamy do czynienia z rynkiem najemcy – nie powinno zabraknąć informacji od jego przedstawicieli. Na konferencji znalazło się także miejsce na przedstawienie wyników ankiety przeprowadzonej wśród najemców. Pierwsze dwa miejsca zajęły centra z Polski południowej. Pierwsze miejsce zajęła Galeria Graffica z Rzeszowa, drugie Galeria Krakowska. Najbardziej wartościowe dla najemców kryterium oceny to dobre zarządzanie galerią.

Równolegle do konferencji przebiegały targi. Przedstawiano na nich nowe inwestycje, prezentowano systemy wspomagające zarządzanie galerią. Były również obecne firmy specjalizujące się w doradztwie inwestycyjnym.

Obok oficjalnych spotkań toczyły się mniej oficjalne rozmowy. Nawiązywaniu kontaktów sprzyjał wieczorny bankiet.

Oficjalna strona targów:

http://www.shoppingcenter.pl/

Zapraszam do przejrzenia galerii zdjęć z Shopping Center Forum and Trade Fair 2011.

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.