Praca na własny rachunek | Kobieta sukcesu

Praca na własny rachunek

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

kobieta sukcesuProwadzenie własnej firmy stwarza potencjalnie wiele możliwości. Jeśli nie brakuje kreatywności i pasji, to pomysł na własny biznes jest kwestią zaangażowanego rozpatrzenia trendów i możliwości, jakie stwarza lokalny lub szerszy rynek produktów i usług.

Statystyki podają, że w naszym kraju na 1000 mieszkańców jest 46 podmiotów gospodarczych, a to sygnał, że jeszcze przedsiębiorcze osoby mogą naleźć dla siebie miejsce. Niezmiernie korzystne jest, aby uwzględnić zdobytą dotąd wiedzę, umiejętności, hobby, kontakty przede wszystkim w kierunku prowadzić działalność dającą oprócz pieniędzy własną satysfakcję i wręcz przyjemność.

Po zaprojektowaniu wizji i organizacji, wdrożenie wymaga determinacja i cierpliwości, bo często pierwsze efekty przychodzą dopiero po 4-6 miesiącach. Świadomość tego, wskazuje, jakie środki finansowe są niezbędne, aby przetrwać bez dochodowy jeszcze okres i podołać niezbędnym kosztom.
To podstawowy aspekt ryzyka, jakie ponosi wchodzący na rynek przedsiębiorca.

W ostatnich latach dość często zdarza się, że kobiety częściej niż mężczyźni zagrożeni utratą dotychczasowej pracy decydują się na rozpoczęcie własnej działalności jeszcze w trakcie zatrudnienia.
To bardzo dobre podejście, bo chociaż nie w pełni dysponuje się swoim czasem z racji wykonywanych obowiązków zawodowych, to jednak ograniczony zostaje ryzyko pozostawania bez dochodów.
Silna motywacja do osiągnięcia sukcesu na własny rachunek pozwala na tzw. „wysokie obroty” nawet po 18 godzin dziennie. Te dodatkowe godzimy wysiłku są przecież inwestycją w nową rzeczywistość, która daje niezależność pod wieloma względami.

Pojawiają się objawy przepracowania, więc w miarę możliwości lepsze może okazać się przesunięcie niektórych zadań do wykonania np. w weekend. Wielu osobom łatwiej jest się wtedy skoncentrować, aby planować i pracować koncepcyjnie. Dobrze jest pamiętać, że im bardziej przemyślany będzie pomysł pracy na własny rachunek, tym większa szansa na sukces i większe zarobki – a przecież właśnie o to chodzi.

Related Posts with Thumbnails


Leave a comment

You must be logged in to post a comment.