problemom w pracy mówmy "NIE" | Kobieta sukcesu

Problemom w pracy mówmy „NIE”

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

pracaProblemy powodowane przez pracę mają zwykle również negatywny wpływ na życie osobiste. Niestety przekładają się najczęściej na relacje rodzinne i towarzyskie. Na domiar złego bywają przyczyną bezsenności, a nawet depresji i różnych problemów zdrowotnych.
Kwestia ta będzie jednym z obszarów omawianych na planowanych warsztatach NOWE PERSPEKTYWY, przeznaczonych dla osób potrzebujących wsparcia w wyjściu z kryzysu.
Ta inicjatywa społeczna, która jest także już obecna w mediach społecznościowych, jest godna uznania i wsparcia, bez którego realizacja nie będzie możliwa.

Kryzys spowodowany pracą jest częstym problemem, doświadczanym przez pracowników, a także przedsiębiorców. Podłożem powszechnie bywa przepracowanie wywołujące stres. Najlepszym lekarstwem w takim przypadku jest urlop, ale przecież dobrze wiemy, że nie zawsze z tego prostego lekarstwa można skorzystać.
Dlatego konieczne jest szczegółowe przeanalizowanie spektrum okoliczności wywołujących problem i zneutralizowanie ich dla sprowadzenia normalnych, neutralnych warunków funkcjonowania w pracy.
Osoby skarżące się na przepracowanie i stres zawodowy podają różne przyczyny: konflikt z szefem lub współpracownikami, niewywiązywanie się z powierzonych zadań na czas, zabieranie pracy do domu, obawa przed zwolnieniem.
To wszystko sprawia, że spada lub znika satysfakcja z wykonywanej pracy, pozostawiając zmęczenie, zniechęcenie, a nawet wypalenie zawodowe.
Organizm reaguje równolegle do sfery psychicznej typowymi objawami bezsenności, rozstroju żołądka, bólu głowy, zgrzytaniem zębami. Pojawiają się poważne choroby sercowo-naczyniowe, zaburzenia mięśniowo-szkieletowe. Najgorszym a jednak dość powszechnie stosowanym środkiem uśmierzającym psychiczne i fizyczne dolegliwości jest sięganie do alkoholu lub narkotyków.
nowe perspektywy czerwone prosteSkutecznym środkiem zaradczym jest natomiast aktywność umysłowa i fizyczna, co sprzyja rozwojowi osobistemu.
Szczegółowe zaplanowanie działań zaradczych i konsekwentne wprowadzenie ich w życie jest jak najbardziej możliwe. Warto tu korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, doświadczeń osób, które uporały się z tym problemem a także z podpowiedzi uznanych psychologów i psychoterapeutów.

Related Posts with Thumbnails


Leave a comment

You must be logged in to post a comment.