Siła własnego nastawienia | Kobieta sukcesu

Siła własnego nastawienia

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


optymizm

W każdej życiowej sytuacji zobaczyć można pełen wachlarz postaw i zachowań różnych osób.  Jedni reagują strachem i paniką, inni zachowują się w sposób opanowany. Część osób widzi wszystko, co ich w życiu spotyka na czarno, są i tacy, którzy zdają się mieć na nosie różowe okulary.

Rozmawiając z pracownikiem na temat postaw miałam ciekawą dyskusję. Jedna z najbardziej optymistycznych osób w zespole stwierdziła, że jest taka z uwagi na trudne doświadczenia jakie przeszła w swoim życiu.

Viktor Frankel w swojej książce „W poszukiwaniu sensu ” przekazuje przesłanie – że o wiele ważniejsze od samych zdarzeń jest to w jaki sposób o tych zdarzeniach myślimy. Sam stracił rodzinę i wszystko materialne, co posiadał w czasie II wojny światowej. Był w obozie koncentracyjnym z którego wyszedł żywy. W czasie tych dramatycznych zdarzeń obserwował różne ludzkie postawy wobec otaczającej je  tragicznej rzeczywistości. Widział tych, którzy się poddawali losowi i nie chcieli dalej żyć, widział też tych którzy za wszelką cenę chcieli przetrwać, którzy nieśli pomoc innym osobom.

To, jak zareagujemy na daną sytuację jest naszym świadomym wyborem.

Kiedy masz trudną sytuację, która sprawia, że czujesz się źle pomyśl, jak mógłby zachować się w niej ktoś inny. Znajdź jej pozytywne aspekty.Może będzie to dobra okazja do nauki czegoś nowego?

Kiedy z pogodnym duchem zaczniesz działać okaże się, że trudna sytuacja już taką nie jest. Świadoma zmiana postawy może trudną sytuację zamienić w szansę, na którą już dawno czekałaś.

Bo tak, jak Frankel podaje można stać się ofiarą okoliczności, albo odnieść nad nimi zwycięstwo.

Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Comment

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.