Twoje myśli kreują Twój świat | Kobieta sukcesu

Twoje myśli kreują Twój świat

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl


myślę więc jestem

Brian Tracy, Joe Vital są przekonani o tym, że myśli, które masz w głowie kierują tym, co się dzieje w Twoim życiu. Twierdzą oni, że aby odnieść sukces najpierw trzeba jego obraz wyrzeźbić w swoim umyśle.

Nasuwa się tutaj pytanie, czy to w ogóle tak jest? Wszak jest tak wiele osób, które pragną sukcesu, pieniędzy, lepszej pracy i ciągle tego nie osiągają. Czy to o czym piszą wspomniane osoby nie mija się z prawdą?

Sama słyszę osoby, które chciałyby coś osiągnąć w swoim życiu. Spotykam różnych ludzi. Sama mam do czynienia z rożnymi myślami w swoim umyśle. Podejmuje się jednej rzeczy, a potem wkrada się zwątpienie, czy to faktycznie może zmierzać w dobrym kierunku. I czy to, co robię jest słuszne. Każda taka myśl zwątpienia podkopuje pewność działania. Narusza postawę, zaburza kolejne akcje. Każda wątpliwość w swoje możliwości jest krokiem do tyłu od tego, do czego się zmierza.

Są również osoby, które chciałyby coś osiągnąć, ale nie wiedzą co to ma być. Kiedy nie wiadomo do czego się zmierza trudno jest to coś osiągnąć. Jak dotrzeć do celu, którego nie ma na mapie? Kiedy nie wiadomo, jak się zapytać o właściwy kierunek.

Wydaje się, więc słusznym wyznaczyć sobie cel i zobrazować go na tyle mocno, na ile się da. Potem warto cel mieć ciągle przed oczami. Dzięki temu wiadomo, w którą stronę się zmierza.

Ważne jest pozytywne nastawienie i wiara w to, że się podoła zadaniu. Owszem są rożne sytuacje w życiu. Nie wszystkie sa pozytywne. Ostatnio zachorowała mi córka - informacje o jej chorobie zamieściłam na tej stronie. Trudno jest przewidzieć to, co będzie jutro. Jednak zawsze pozytywne nastawienie podnosi na duchu w trudnej sytuacji. Warto tez odrzucić widzenie wszystkiego w czarnych barwach. Powód do narzekania zawsze będzie pod ręką. Tylko, czy zamiast spalać swoją energię na szukanie "dziur w całym" nie lepiej zająć się działaniem?

Twoje myśli będą, tym bardziej kształtować Twój świat im bardziej Twoje działania będą je wspierać.

Jolanta

Related Posts with Thumbnails


About kobieta-sukcesu

Kobieta sukcesu to strona dla osób przedsiębiorczych, chcących rozwijać się i osiągać sukcesy. Bądź na bieżąco - miej dostęp do informacji - wpisz się do Newslettera.

One Comment

  • 16-01-2011 | Permalink |

    Kiedyś myślałam, że to gadanie: pozytywne nastawienie, Twoje myśli kreują Twój świat to bzdury.
    Jednak kilka wydarzeń w moim życiu odmieniło moje zdanie. To jak się myśli ma istotny wpływ na to, co się osiągnie.

Leave a comment

You must be logged in to post a comment.