Ustalone minimalne limity w punktach sprzedaży dla płatności kartą są bezpodstawne. | Kobieta sukcesu

Ustalone minimalne limity w punktach sprzedaży dla płatności kartą są bezpodstawne

polecamy stronę www.partnerstwo.informativo.pl

Potrfel, pieniądzeZgodnie z opublikowaną informacją w prnews.pl http://prnews.pl/wiadomosci/quotpatnosc-karta-od-10-zquot-to-mozna-zgosic-3091667.html spotykane powszechnie w sklepach wywieszki informujące o tym, jaka minimalna kwota zakupów może być zapłacona kartą, jest niezgodna z umowami handlowymi zawieranymi pomiędzy punktami sprzedaży oraz akceptantami i agentami rozliczeniowymi.

Chociaż praktyka ustalania minimalnej kwoty denerwuje nas jako klientów, bo wolimy obciążać nasze konto, nić płacić gotówką, to mając świadomość, że sprzedawca obciążany jest prowizją od każdej transakcji w jakimś stopniu jesteśmy gotowi do zrozumienia powodów tego stanu rzeczy.

Biorąc pod uwagę, że prowizja, to około 0,5 zł + 1,65% ceny towaru/usługi, trudno się dziwić, że przedsiębiorcy posiadający w swoich punktach sprzedaży terminale płatnicze, dążą do ograniczenia swoich kosztów z tego tytułu. Przecież dla kwoty z przedziału 1- 10 zł koszty przedsiębiorcy wzrastają drastycznie, często pochłaniając marżę handlową.

Swobodny dostęp do płatności kartami, a więc bez limitów minimalnych oferują wszystkie sieci hiper i super marketów, które akceptują karty, ponieważ w tych placówkach handlowych zdecydowanie przeważają transakcje o dużych wartościach. Małe transakcje są traktowane marginalnie, więc jest to jeden ze sposobów walki o klienta i uzasadnienie, że warto udać się do marketu, także po drobny zakup.

Wydaje się jednak, że sugerowane przez przedstawicieli operatorów i akceptantów kart płatniczych zwracanie uwagi sprzedawcom, że ustalanie limitu minimalnego jest bezprawne i upieranie się przy zapłaceniu kilku złotych przy użyciu karty nie przyniesie oczekiwanych efektów.
Z kolei poinformowanie jednostki obsługującej dany sklep w zakresie obsługi bezgotówkowej, że stosuje ona limity być może będzie bardziej skuteczne. Pojawia się jednak pytanie, czy w wyniku tego działania nie zostanie rozwiązana umowa ze sprzedawcą, a finalnie terminal płatniczy całkiem zniknie z danego sklepu.
Jeśli akurat będzie to sklep w najdogodniejszej dla nas lokalizacji, to zachodzi obawa, czy jednak ostateczny skutek nie będzie przysłowiowym "strzałem w kolano".

Related Posts with Thumbnails


Leave a comment

You must be logged in to post a comment.